reklama
 
 

Baník vyhrál arbitráž, Temešvár musí platit miliony

19. 1. 2012 15:58
Rumunský klub musí zaplatit 700 000 eur

Ostrava - Fotbalový klub Baník Ostrava vyhrál u mezinárodní sportovní arbitráže CAS dlouhodobý spor s Temešvárem, který na základě dnešního verdiktu musí slezskému celku ihned doplatit 700 tisíc eur (asi 18 milionů korun) a úroky za přestup útočníka Lukáše Magery v létě roku 2008. Proti rozhodnutí není odvolání. Baník o tom informoval na svém webu.

Ostrava by se tak po letech měla dočkat zbytku přestupní částky za Mageru, z níž rumunský klub uhradil jen první dvě nejnižší splátky a přestupní smlouvu pak začal rozporovat. Po vleklých sporech a jednáních na úrovni klubů i národních svazů se Baník domohl svého až u arbitráže v Lausanne, na kterou se obrátil loni v červenci.

"Oslovili jsme pro jistotu i dvě kvalitní a na sportovní právo specializované advokátní kanceláře doma a v Německu, protože jsme nechtěli nic podcenit. Vyplatilo se to, konečně jsme se dočkali rozsudku. Teď když Rumuni nezaplatí, došlo by i na exekuci jejich majetku," uvedl majitel Baníku Tomáš Petera.

Čtěte také:

Arabové chtěli moravské kluby: Sigmu, Brno a Baník
Bazaly se sice prodaly, neví se však, kdo je zaplatil

Temešvár mezitím spadl do druhé ligy a Magera za něj už nehraje. Stejnou cestou vloni vymohla dluh na rumunském týmu i Benfica Lisabon. Pokud by klub verdikt CAS ignoroval, hrozily by mu přísné sankce ze strany FIFA i národního svazu.

Ostrava nestanula před CAS za poslední roky poprvé. V létě 2009 naopak musela vrátit Slovácku šest milionů korun za přestup záložníka Maria Ličky do Southamptonu.

autoři: Sport, ČTK | 19. 1. 2012 15:58

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama