Baník ve druholigovém šlágru jasně porazil Opavu, duel zastínily výtržnosti

14. 9. 2016 21:26
Ve druhé nejvyšší fotbalové lize padl divácký rekord, na derby Baníku a Opavy dorazilo přes 12 tisíc lidí. Utkání, v němž domácí Baník zvítězil 3:0, však zastínily výtržnosti.
Marek Hlinka slaví gól v závěru první půle.
Marek Hlinka slaví gól v závěru první půle. | Foto: ČTK

Ostrava - Fotbalisté Baníku Ostrava v druholigovém šlágru porazili Opavu 3:0. V duelu před rekordní návštěvou 12.111 diváků jim pomohlo vyloučení gólmana Viléma Fendricha v závěru první půle. Zápas byl v úvodu přerušen kvůli vrhnutí fandů na hrací plochu.

K incidentu došlo v 17. minutě, kdy několik desítek fanoušků v kuklách proniklo na hřiště a zahnat je musela policie. Zhruba po sedmi minutách se pokračovalo. Po zbytek oba tábory sice používaly pyrotechniku, ovšem nedaly sudím důvod duel předčasně ukončit.

Kvůli výtržnostem se v první půli nastavovalo osm minut a právě v nastavení udělali hosté chybu: gólman Fendrich zahrál rukou mimo pokutové území a dostal červenou kartu. Navíc z nařízeného přímého kopu zamířil přesně Hlinka a poslal Baník do vedení.

Po změně stran už se hrálo hlavně na branku Opavy, v níž zářil střídající gólman Lasák. Dvacetiletý brankář zlikvidoval několik šancí Baníku, ovšem v 83. minutě už nestačil na ránu Mondeka, který byl před ním zcela sám. Chvíli nato pak skóre uzavřel Hučko. Ostravané si pak už užívali vítězství před nejvyšší návštěvou v historii druhé nejvyšší soutěže.

Fotbalová národní liga - 5. kolo:

Ostrava - Opava 3:0 (1:0)

Branky: 45.+7 Hlinka, 83. Mondek, 85. Hučko. Rozhodčí: Nenadál - Podaný, Batík. ŽK: Grussmann, Zapalač (oba Opava). ČK: 45.+3 Fendrich (Opava). Diváci: 12.111.