Baník se brání: V Křetínského tašce na nás nic být nemůže

David Procházka
7. 11. 2012 17:06
Vedení fotbalového Baníku tvrdí: Budeme se ozývat, budeme řvát!
Fanoušci Baníku Ostrava.
Fanoušci Baníku Ostrava. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Dosud prý fotbalové křivdy v ligové soutěži Baník Ostrava přecházel a nestěžoval si, nyní ale prý změní taktiku. „Budeme řvát. Budeme hodně hlasití,“ přesvědčuje Petr Šafarčík, předseda představenstva FC Baník Ostrava, a.s.

K podobné reakci přivedly vedení ostravského klubu spekulace v současném prošetřování údajné fotbalové korupce (kauze "tzv. Křetínského tašky"), které rozjely dopisy sudího Tomáše Adámka.

Sice se nejčastěji spekuluje o jarním ligovém utkání Jablonec-Plzeň (0:2), ale zaznívají také názory, že by se mohlo jednat o zápas Hradec Králové – Baník Ostrava (0:1).

Více sporných momentů prý bylo proti Baníku

Ostravané tehdy v cestě za záchranou vyhráli gólem z penalty. „V rámci takzvané korupční aféry odmítáme jakékoliv spekulace v souvislosti s Baníkem Ostrava. Po důkladné analýze uplynulé i letošní sezóny jsme se utvrdili v tom, že daleko více sporných momentů bylo odpískáno proti Baníku než v jeho prospěch,“ odmítá Petr Šafarčík.

Naopak poukazuje na zápasy, ve kterých byl Baník poškozen. „Přestože nemáme ve zvyku stěžovat si na výkony rozhodčích, musíme v této souvislosti připomenout zejména utkání se Slováckem a Českými Budějovicemi v loňském či na Spartě a s Brnem v letošním ligovém ročníku. Zmiňované pochybnosti o regulérnosti některých utkání nás navíc výrazně poškozují u našich partnerů, což je pro nás zejména v současné složité finanční situaci zničující,“ zdůraznil Šafarčík.

Zápas s Hradcem? Jasná penalta, myslí si Baník

K tolik diskutovanému dubnovému utkání Hradce s Baníkem se vyjádřil na přání Baníku i lektor pravidel kopané pro MS KFS a bývalý prvoligový rozhodčí Petr Čecháček.

„V případě penalty se podle mého názoru jednoznačně jedná o porušení pravidla 12A – držení a podražení soupeře. Pokutový kop byl tedy nařízen v souladu s pravidly fotbalu. V první fázi nedovoleného zákroku je zcela evidentní držení soupeře za dres. V druhé fázi, kdy útočící hráč pokračuje v pohybu na branku, dojde k podražení, kdy levá noha obránce podrazí pravou nohu útočníka. Z tohoto důvodu byl pokutový kop zcela jednoznačně nařízen správně,“ tvrdí Čecháček.

„Vzhledem k tomu považujeme za tendenční spíše medializaci zápasu v Hradci Králové než jeho řízení. Pokud ničím nepodložené spekulace kolem Baníku, které mají zcela jednoznačně odvést pozornost od jádra celého problému, budou pokračovat, jsme připraveni se velmi razantně bránit právními prostředky,“ upozornil Petr Šafarčík. Prý odteď klub změní svou taktiku. „Jestliže jsme dosud v otázce poškození našeho týmu v utkání mlčeli, tak odteď budeme hodně hlasití, budeme řvát!“ dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy