Baroš se vrátil, Baník remizoval s Jihlavou 0:0

To byl návrat! Bazaly vzývaly miláčka Baroše
Baroš se vrátil na trávník po deseti měsících.
Dvaatřicetiletý útočník odehrál včera proti Vysočině za ostravský Baník posledních dvacet minut,...
... ale ani on nic nezměnil na bezgólové remíze.
Bývalý reprezentant a nejlepší střelec Eura 2004 šel do hry poprvé po prosincovém zranění předního zkříženého vazu v koleně, které utrpěl na minulém angažmá v tureckém Antalyasporu.
17. 10. 2014 22:17
Fotbalisté Ostravy v 11. kole první ligy při návratu Milana Baroše na doma remizovali 0:0 s Jihlavou.

Ostrava - Fotbalisté Ostravy v 11. kole první ligy při návratu Milana Baroše na  doma remizovali 0:0 s Jihlavou. Vysočina tak bodovala i ve druhém utkání pod novým trenérem Romanem Kučerou, Ostrava se to doma povedlo poosmé za sebou a počtvrté v řadě na Bazalech nedostala gól.

Baníku k výhře nepomohl ani bývalý reprezentant Baroš, který přišel na poslední čtvrthodinu a nastoupil tak k prvnímu soutěžnímu utkání po 10 měsících.

Jihlava i ve druhém zápase pod novým trenérem Kučerou potvrzovala zlepšenou formu, na které nic nezměnila ani reprezentační přestávka. Favorizovaný Baník se těžko dostával přes pevnou obranu Vysočiny, ta naopak zlobila z brejků a standardních situací.

Už v sedmé minutě se Jihlava dostávala do přečíslení, ale Greguš na poslední chvíli situaci zachránil. Po následném rohu bylo před brankou Baníku hodně horko, ale Jihlava míč do sítě nedostala.

Největší šance první půle přišla ve 27. minutě po dalším rohu Jihlavy. Kapitán Šourek hlavičkoval důrazně pod břevno, ale reprezentační gólman Pavlenka vytáhl parádní zákrok a udržel čisté konto.

Chvíli nato přišla Jihlava o zraněného Jungra, který musel místo na hřišti přepustit Vaculíkovi.

Ostrava po změně stran přidala a začala si vytvářet šance. Jenže Lindpere neuspěl s hlavičkou a před dobíhajícím Narhem stačil odkopnout míč jeden z obránců. Vzápětí se po rychle rozehraném přímém kopu ocitl sám před Hanušem znovu Lindpere, ale zblízka gólmana Jihlavy nepropálil. Hanuš si poradil i s nepříjemnou střelou Kukece.

Baníku se stále nedařilo překonat obranu Jihlavy, a tak v 74. minutě přišel do hry druhý nejlepší střelec v historii české reprezentace Baroš, který se do Ostravy vrátil po 16 měsících strávených v Turecku. Po zranění kolena odehrál první soutěžní zápas po deseti měsících. V poslední minutě se mohl stát hrdinou, když na hranici vápna dostal zpětnou přihrávkou, ale střelou po zemi trefil jen jednoho z obránců.