reklama
 
 

Baník Ostrava má trénovat kouč druholigového Táborska Frňka

8. 12. 2014 9:44
Zda jako hlavní kouč, nebo jen nový člen realizačního týmu, není jasné, protože oba kluby zákulisní zprávy zatím nekomentovaly

Ostrava - V Baníku Ostrava by měl od ledna působit trenér druholigových fotbalistů Táborska Petr Frňka. Zda jako hlavní kouč, nebo jen nový člen realizačního týmu, není jasné, protože oba kluby zákulisní zprávy zatím nekomentovaly. Informaci dnes přinesly Moravskoslezský deník a Sport.

Frňkův příchod do Ostravy je údajně hotovou věcí. Baník se k němu zatím nevyjádřil, ale i ČTK ho potvrdily zákulisní zdroje blízké vedení slezského klubu. Bývalý asistent Romana Nádvorníka z Příbrami nejspíš povede nový realizační tým, kterému doposud oficiálně šéfoval Tomáš Bernady. Hlavní slovo nicméně patřilo Martinu Svědíkovi, který však s ohledem na chybějící trenérskou licenci nemohl být podle reglementu fotbalové asociace uváděn jako hlavní trenér. Svědík by její studium měl dokončit během ledna. Posledním členem současného trojlístku je Radomír Korytář.

Ostrava přezimuje na pátém místě ligové tabulky. Ještě začátkem listopadu figurovala na čtvrté příčce znamenající účast v evropských pohárech a valnou část podzimu předváděla dobrý fotbal. Po čtyřech letech poprvé nepůjde do jarní sezony přímo ohrožena sestupem.

Dvaačtyřicetiletý Frňka skončil s Táborskem v podzimní části druhé ligy na šestém místě, na jaře s ním do posledních kol bojoval o postup.

autor: ČTK | 8. 12. 2014 9:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama