Baník Ostrava má trénovat kouč druholigového Táborska Frňka

ČTK ČTK
8. 12. 2014 9:44
Zda jako hlavní kouč, nebo jen nový člen realizačního týmu, není jasné, protože oba kluby zákulisní zprávy zatím nekomentovaly
Bude mít Milan Baroš nového trenéra?
Bude mít Milan Baroš nového trenéra? | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - V Baníku Ostrava by měl od ledna působit trenér druholigových fotbalistů Táborska Petr Frňka. Zda jako hlavní kouč, nebo jen nový člen realizačního týmu, není jasné, protože oba kluby zákulisní zprávy zatím nekomentovaly. Informaci dnes přinesly Moravskoslezský deník a Sport.

Frňkův příchod do Ostravy je údajně hotovou věcí. Baník se k němu zatím nevyjádřil, ale i ČTK ho potvrdily zákulisní zdroje blízké vedení slezského klubu. Bývalý asistent Romana Nádvorníka z Příbrami nejspíš povede nový realizační tým, kterému doposud oficiálně šéfoval Tomáš Bernady. Hlavní slovo nicméně patřilo Martinu Svědíkovi, který však s ohledem na chybějící trenérskou licenci nemohl být podle reglementu fotbalové asociace uváděn jako hlavní trenér. Svědík by její studium měl dokončit během ledna. Posledním členem současného trojlístku je Radomír Korytář.

Ostrava přezimuje na pátém místě ligové tabulky. Ještě začátkem listopadu figurovala na čtvrté příčce znamenající účast v evropských pohárech a valnou část podzimu předváděla dobrý fotbal. Po čtyřech letech poprvé nepůjde do jarní sezony přímo ohrožena sestupem.

Dvaačtyřicetiletý Frňka skončil s Táborskem v podzimní části druhé ligy na šestém místě, na jaře s ním do posledních kol bojoval o postup.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy