reklama
 
 

Baník nechce po zastupitelstvu dodatečné schválení dotace

3. 3. 2015 15:25
Fotbalový Baník Ostrava nebude na středečním jednání ostravských městských zastupitelů dodatečně žádat o schválení dotace v oblasti vrcholového sportu pro rok 2015.

Ostrava - Fotbalový Baník Ostrava nebude na středečním jednání ostravských městských zastupitelů dodatečně žádat o schválení dotace v oblasti vrcholového sportu pro rok 2015. ČTK o tom dnes informoval mluvčí klubu Jaroslav Baďura. Radní města v minulém týdnu rozhodli, že Baníku nepřiznají dotaci zhruba 15 milionů korun. Primátor Tomáš Macura (ANO) to zdůvodnil tím, že klub nesplnil při podávání žádosti jednu z podmínek, kterou je bezdlužnost vůči městu.

Klub dlužil městu přes 800.000 korun za pronájem stadionu Bazaly, tento závazek sice dodatečně vyrovnal, ale dotaci přesto nezískal. V době podání žádosti totiž podmínku bezdlužnosti nesplňoval. Definitivní slovo při rozhodování o dotaci měli mít právě ostravští zastupitelé. "Za vlastní chyby, které vedly k nesplnění podmínek, se již dříve (klub) omluvil a nesrovnalosti ze své strany odstranil," sdělil v prohlášení Baďura.

Současně uvedl, že Baník s dotací počítal a její nepřiznání by znamenalo razantní omezení činnosti mládežnických kategorií. "Proto Baník požádal o mimořádnou dotaci na výchovu mládeže pro první polovinu roku 2015 ve výši osm milionů korun. Primátorovi města jsme v žádosti přesně specifikovali, na které činnosti v oblasti výchovy mládeže budou finanční prostředky účelově použity," uvedl Baďura. Dodal, že touto žádostí by se zastupitelé mohli zabývat na dubnovém zasedání.

Vedení klubu podle mluvčího vítá, že v minulých dnech začal věcný dialog o celkové budoucí koncepci spolupráce města a fotbalového klubu. Primátor Macura minulý týden naznačil, že dosavadní přístup města ke klubu byl velmi vstřícný. Nicméně odmítl, že by město nechtělo klub dále podporovat. "Jenom si myslíme, že by ty vztahy měly být nastaveny dlouhodobě a seriózně. Hlavně přáteli buďme, ale dluhy si plaťme, to by mělo platit v každé společnosti," řekl už dříve novinářům Macura.

autor: ČTK | 3. 3. 2015 15:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama