Baník smí na Dukle nasadit posily, rozhodl to soud

Luděk Mádl ČTK Luděk Mádl, ČTK
14. 9. 2015 16:20
Fotbalová asociace ČR se podvolila rozhodnutí soudu. A Baník Ostrava tak smí na Dukle nasadit posily, asociace mu odblokovala přestupy
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Baník Ostrava má odblokované přestupy a smí v dnešní ligové dohrávce na Julisce nasadit proti Dukle Praha posily, které pořídil v uplynulých dnech.

Fotbalová asociace se podvolila předběžnému rozhodnutí soudu a povolila Baníku zaregistrovat. Ostravský klub je měl zablokované kvůli starému dluhu vůči Viktorii Žižkov.

S mužstvem kouče Radomíra Korytáře se už od minulého týdne připravovali obránce Jaroslav Machovec a slovenský záložník Richard Lásik. Až do rozhodnutí, které padlo před několika desítkami minut, ale nesměli za Baník hrát. Stejně jako středopolař Jaroslav Ježdík, kterému Baník nestihl včas prodloužit hostování z Bohemians Praha.

Pokud se stihne vše vyřídit na registračním úseku FAČR, měli by být nakonec všichni jmenovaní trenérovi Baníku večer na Julisce k dispozici.

Soud vydal předběžné opatření

Fotbalová asociace zablokovala Baníku přestupy kvůli pohledávce, kterou vznesla Viktoria Žižkov. Ta si nárokuje sumu 8,4 milionu korun za nesplněné platby související s přestupy hráčů Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala z roku 2008. Baník Ostrava tuto pohledávku zpochybňuje a odmítá ji zaplatit. Věc řeší soudy.

Právě na soud se však Baník obrátil i s žádostí o odblokování přestupů. A uspěl.

"Dnes ráno zaslal Obvodní soud pro Prahu 6 na adresu Fotbalové asociace ČR rozhodnutí o vydání předběžného opatření. Na jeho základě by Baníku měly být odblokovány přestupy," řekl deníku Aktuálně.cz dnes po poledni Petr Šafarčík, šéf Baníku.

Situací se zabývala Arbitrážní komise FAČR, která však ve věci nerozhodla. "Usoudili jsme, že Arbitrážní komise dle svého statutu není oprávněna řešit, zda vyhoví, či nevyhoví rozhodnutí soudu. Stanovy takovou situaci vůbec neřeší. Rozhodnutí soudu bylo adresováno Fotbalové asociaci ČR. A její představitelé podle mých informací rozhodli, že se Baníku přestupy odblokují," řekl Petr Konečný, předseda Arbitrážní komise FAČR.

"Ano, také jsem tu informaci o odblokování přestupů před pár minutami dostal. Pracujeme na tom, aby se registrace hráčů stihly. Žijeme v době internetu, tak by to snad neměl být problém," říká Petr Šafarčík, šéf Baníku.

Složili 4 miliony do soudní úschovy

Aby soud vydal rozhodnutí, které ostravskému klubu umožnilo hráče nasadit, musel ale Baník splnit jednu podmínku. Jak už jsme zmínili, řeší se u soudů, zda má Baník Ostrava zaplatit Viktorii Žižkov sumu 8,4 milionu korun. "A soud měl podmínku, abychom 4 miliony uložili do soudní úschovy, což jsme učinili," říká Šafarčík.

Ten zároveň dolaďuje rozhovory o transferu vedeném opačným směrem. Do Slavie Praha by měl zamířit obránce Michal Frydrych.

Ostrava je po pěti odehraných zápasech s jedním bodem poslední a v reprezentační přestávce má za sebou i pohárovou blamáž s Rýmařovem, kde podlehla diviznímu celku 3:4. To byl také impulz ke změnám v kádru, které však vinou blokace přestupů Baník zatím nemohl realizovat.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy