Plzeň málem vypadla z poháru, stáhla dvougólové manko

26. 9. 2012 19:57
Liberec, Mladá Boleslav a Dukla postoupily až po penaltovém rozstřelu. Dál jde i Slovácko, Jablonec a Hradec.
Plzeň v dramatickém utkání s Chomutovem nakonec vydřela postup.
Plzeň v dramatickém utkání s Chomutovem nakonec vydřela postup. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Dvougólové manko museli ve třetím kole Poháru české pošty stahovat na hřišti třetiligového Chomutova fotbalisté Viktorie Plzeň.

Severočeský tým, řízený někdejším velkým fotbalovým bossem Ivanem Horníkem, vedl po brankách Švece a Smoly v 54. minutě už 2:0, jenže nadějné vedení nad kombinovanou sestavou Viktorie, kterou vybral Pavel Vrba, neudržel.

Favorit totiž po brankách Malakjana a Procházky srovnal skóre a v 84. minutě skluzem trefil Západočechům postup Jakub Hora.

Ostrava v poháru končí

Naopak fotbalisté Ostravy prohráli 0:1 na hřišti třetiligového Třince a soutěž pro ně skončila. Jediný gól dal odchovanec Baníku Dennis Christu. Ostrava je po Brnu, Českých Budějovicích a Příbrami čtvrtým ligovým celkem, který v letošním poháru už vypadl.

Ostrava v kombinované sestavě promarnila úvodních 60 minut a v závěru ji za to ztrestal její bývalý útočník Christu. Chvíli po příchodu na trávník hlavičkou z malého vápna zajistil účastníkovi MSFL senzační postup.

Baník se dlouho proti domácím vůbec neprosadil. První ránu na Lipčáka vyslal až v 65. minutě Majtán. Až s příchodem střídajících hráčů favorit více zrychlil hru a vynutil si územní převahu. Šanci na vyrovnání nejprve zahodil Kukec, který v pádu zblízka nestihl zakončit důrazněji. Při závěrečném náporu měl gól na noze Vašenda, ale i když měl dostatek času, z malého vápna přestřelil.

Při penaltách zaváhal z libereckých jen Nezmar

Jablonečtí vedou ligu a pohodu si přenesli i do poháru. O postupu přes Meteor po výsledku 6:0 rozhodli už do poločasu čtyřmi brankami. Dvakrát se trefil nejlepší střelec minulé ligové sezony Lafata, další góly přidali Eliáš a Vukadinovič. Šestibrankové vítězství po změně stran zařídili Čížek se Zoubelem.

Liberec i v poháru potvrdil, že má daleko k mistrovské formě z minulé sezony. Kouč Jaroslav Šilhavý nasadil v České Lípě silnou sestavu i se zkušeným Jiřím Štajnerem, Slovan ale třetiligovému soupeři v normální hrací době gól nedal. Blamáž český šampion odvrátil v penaltovém rozstřelu, ve kterém zaváhal jen Nezmar, zatímco z domácího týmu selhali dva exekutoři.

Na penalty postoupily také Boleslav a Dukla

Až v penaltovém rozstřelu o svém postupu rozhodly vedle Liberce ještě další dva prvoligové týmy.

Pražská Dukla prohrávala s HFK Olomouc ještě v 80. minutě 0:2, ale pak brankami Přeučila a Pospěcha srovnala skóre a v penlatách zvítězila těsně 4:3.

Naopak Mladá Boleslav přišla na poslední chvíli o výhru v regulérní hrací době na hřišti Čáslavi, když v 91. minutě na branku Ščuka zareagoval krmenčík. I tady ale favorit nakone v rozstřelu zvítězil 4:3.

Bez potíží do čtvrtého kola poháru postoupilo Slovácko, které zvítězilo v Kroměříži 4:0 a také Hradec Králové, který díky brance Uškoviče porazil Bohemians Praha 1:0.

Radost mají také na Moravě, kde si postup v penaltách zajistily třetiligové Rosice a divizní Třebič.

Výsledky 3. kola fotbalového Poháru České pošty:

Chomutov - Plzeň 2:3 (1:0)

Branky: 7. Švec, 54. Smola - 58. Malakjan, 73. Procházka, 84. Hora. Rozhodčí: Nenadál - Ubias, Kříž. Diváci: 1094.

Sestava Plzně: Bolek - Řezník, Ševinský, Hejda, Končál (49. Rajtoral) - Darida, Sladký (46. Hanousek) - Štípek, Malakjan, Zeman (70. Procházka) - Hora. Trenér: Vrba.

Třinec - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 79. Christu. Rozhodčí: Adámek - Gallo, Kotík. Diváci: 2326.

Sestava Ostravy: Bárta - Vengřinek, Frydrych, Kaprálik, Mach - Kukec, Foltýn (53. Greguš), Vašenda, Vrťo (75. Onuchukwu) - Kraut (61. Milosavljev), Majtán. Trenér: Látal.

Meteor Praha VIII - Baumit Jablonec 0:6
(0:4)

Branky: 22. a 26. Lafata, 15. Eliáš, 30. Vukadinovič, 62. Čížek, 90. Zoubele. Rozhodčí: Lerch.

Sestava Jablonce: Špit - Štochl, Kysela, Beneš (60. Simerský), Jablonský (60. Kovařík) - Čížek, Vaněk, Eliáš, Haurdič - Lafata (60. Zoubele), Vukadinovič. Trenér: Kotal.

Arsenal Česká Lípa - Slovan Liberec 0:0
, na penalty 2:4

Rozhodčí: Houdek.

Sestava Liberce: Hauzr - Kušnír, Tóth, Kelič, Fleišman (31. Ljulka) - Blažek, Vácha, Butenin (57. Hadaščok), Bosančič - Štajner - Rabušic (78. Nezmar). Trenér: Šilhavý.

1. HFK Olomouc - Dukla Praha 2:2
(1:0), na pen. 3:4

Branky: 29. Žondra, 80. Hromek - 82. Přeučil, 86. Pospěch. Rozhodčí: Trávníček - Hájek, Pochylý.

Sestava Dukly: Kučera - Romera (72. Marek), Štetina, Vorel, Vrzal - Ouedraogo, Podrazký, Kalouda (57. Přeučil) - Engelmann (46. Svatonský), Pázler, Pospěch. Trenér: Kozel.

Čáslav - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0), na pen. 3:4

Branky: 90.+1. Krmenčík - 62. Ščuk. Rozhodčí: Ardeleánu - Zeman, Vlasjuk. ČK: 90.+1. Krmenčík (Čáslav).

Sestava Ml. Boleslavi: Miller - Brunclík, Zbrožek, Dosoudil, Šírl - Ščuk, Opiela (70. Kúdela), Štohanzl - Bulut, Fillo (46. Mareš), Magera (55. Sivrič). Trenér: Minář.

Kroměříž - Slovácko 0:4 (0:0)

Branky: 66. a 77. Hlúpik, 54. Volešák, 62. Hofmann. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dobrovolný.

Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Trousil (46. Došek), Hofmann, Kuncl - Hlúpik, Valenta (46. Mezlík), Martykán, Volešák - Kerbr (71. Kovář), Lukáš. Trenér: Habanec.

Bohemians Praha - FC Hradec Králové 0:1