Baník jedná o angažmá s Látalem. Ten letí za Kubinou

Luděk Mádl Luděk Mádl
6. 12. 2011 16:45
Radoslav Látal by mohl Baník převzít už v zimě

Ostrava - Tomáš Petera, majitel Baníku Ostrava, se v úterý sešel s Radoslavem Látalem. Nabídl mu pozici trenéra klubu. Aktuálně.cz to sdělil spolehlivý zdroj.

Čtrnáctá příčka v tabulce, jen tři body nad hranou sestupového ponoru, šéfy ani fanoušky Baníku netěší. Dosavadní kouč Pavel Malura měl velmi těžkou pozici, protože tým převzal až v rozehrané soutěži.

Jeho předchůdce Karola Marka totiž Petera vyhodil po prvním ligovém kole.

Petera se k úternímu jednání s Látalem odmítl jakkoli vyjádřit, Látalův telefon vyzvání, reportérovi Aktuálně.cz se mu zatím nepodařilo dovolat. Pokud se Baník s Látalem domluví, nebude to každopádně hned.

O fotbale více čtěte:

 • Sparta odvolala Chovance i celý realizační tým
 • Poláci: Češi nejsou silní. Nepostoupíme-li, jsme nuly
 • Chelsea chystá čistku, v létě má odejít i Petr Čech
 • Látalův příchod by zapadal do velkých změn, které s v Baníku chystají. Spolumajitelem klubu se má stát vedle Petery i hokejista Pavel Kubina, sportovním manažerem by se měl stát Marek Jankulovski. Tyto vize naznačil v minulých dnech jako první deník Sport a do detailu je představil deník Insider.

  "Látal se teď vydá do Ameriky právě za Kubinou, aby s ním všechno probral," sdělil zdroj Aktuálně.cz.

  Vedle Látala by se měl do Baníku vrátit i Mičola

  Vedle Látala by se v zimě mohl vrátit do Baníku i útočník Tomáš Mičola, který v prvoligovém francouzském Brestu se dostává na hřiště jen sporadicky.

  "Takový hráč by nám dokázal pomoct, protože zná prostředí i řadu hráčů a svoji kvalitu tady prokázal. O změnách jsme se ale zatím nebavili. Když už by měl někdo přijít, tak vyzkoušený a kvalitní hráč. Brát volné hráče bez smlouvy na zkoušku, to může být kontraproduktivní," řekl ČTK Malura.

  Radoslav Látal je vicemistrem Evropy 1996 a jako hráč Schalke 04 vítězem Poháru UEFA. Po návratu z ciziny se chtěl zprvu etablovat v "rodné" Olomouci, ale tam se brzy nepohodl s vedením a tak finále jeho velké kariéry viděly ostravské Bazaly.

  V roce 2004 podzvedl jako kapitán Baníku nad hlavu trofej pro mistra ligy.

  Jako trenér pak působil v Opavě a Frýdku-Místku, nyní vede druholigový Sokolov.

   

  Právě se děje

  před 57 minutami

  V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

  Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

  Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

  Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

  obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

  útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

  před 1 hodinou

  AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

  Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

  AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

  Další zprávy