Balotelli vystřelil Liverpoolu tři body, vyhrál i Arsenal

10. 2. 2015 23:14
Fotbalisté Arsenalu porazili ve 25. kole Premier League 2:1 poslední Leicester a posunuli se v neúplné tabulce na čtvrté místo.
Mario Balotelli rozhodl o výhře Liverpoolu proti Tottenhamu
Mario Balotelli rozhodl o výhře Liverpoolu proti Tottenhamu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu porazili ve 25. kole Premier League 2:1 poslední Leicester a posunuli se v neúplné tabulce na čtvrté místo. Český reprezentační kapitán Tomáš Rosický odehrál celé utkání a dostal žlutou kartu.

Arsenal zvládl velmi dobře první poločas, v němž se ujal vedení díky gólům Laurenta Koscielného a Thea Walcotta. Oba připravil německý mistr světa Mesut Özil. V druhé půli snížila svým prvním gólem za Leicester lednová posila z Chorvatska Andrej Kramarič, ale svěřenci trenéra Arséna Wengera si tři body vzít nenechali.

Usmířili si tak fanoušky po sobotní porážce v derby s Tottenhamem, který dnes naopak vyšel bodově naprázdno a klesl na šestou pozici. Spurs prohráli 2:3 na hřišti Liverpoolu, jehož vítězný gól vstřelil v 83. minutě Mario Balotelli. Italský útočník skóroval v lize poprvé od svého srpnového příchodu na Anfiled z AC Milán.

Zbývající utkání kola se hrají ve středu.