Balaj v premiéře za Slavii dvěma góly sestřelil Budějovice

13. 7. 2014 21:21
Fotbalový útočník Bekim Balaj prožil skvělou premiéru v dresu pražské Slavie.
Bekim Balaj ještě v dresu pražské Sparty.
Bekim Balaj ještě v dresu pražské Sparty. | Foto:

Písek - Fotbalový útočník Bekim Balaj prožil skvělou premiéru v dresu pražské Slavie. Albánská posila z konkurenční Sparty vstřelila v dnešním utkání v Písku proti Českým Budějovicím dvě branky a přispěla k výhře 3:0. Slavia se díky tomu dočkala nejvyššího vítězství v letní přípravě.

Balaj se nejprve nadvakrát prosadil v desáté minutě a ve 24. minutě proměnil penaltu. Třetí gól přidal v závěru útočník Milan Škoda, jenž nastoupil proti svému bratrovi Michalovi, hrajícímu za České Budějovice. Zápas narušili neznámí chuligáni, kteří na konci první půle vytrhali několik sedaček a vnikli na plochu s dýmovnicí.

Kouč Českých Budějovic Luboš Urban považoval výsledek za krutý. "Při vší úctě ke Slavii výsledek neodpovídá vývoji. Je to pro nás lekce z efektivity, ale příprava to byla výborná," uvedl Urban pro internetové stránky Dynama.

před 14 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.