Balaj v premiéře za Slavii dvěma góly sestřelil Budějovice

13. 7. 2014 21:21
Fotbalový útočník Bekim Balaj prožil skvělou premiéru v dresu pražské Slavie.
Bekim Balaj ještě v dresu pražské Sparty.
Bekim Balaj ještě v dresu pražské Sparty. | Foto:

Písek - Fotbalový útočník Bekim Balaj prožil skvělou premiéru v dresu pražské Slavie. Albánská posila z konkurenční Sparty vstřelila v dnešním utkání v Písku proti Českým Budějovicím dvě branky a přispěla k výhře 3:0. Slavia se díky tomu dočkala nejvyššího vítězství v letní přípravě.

Balaj se nejprve nadvakrát prosadil v desáté minutě a ve 24. minutě proměnil penaltu. Třetí gól přidal v závěru útočník Milan Škoda, jenž nastoupil proti svému bratrovi Michalovi, hrajícímu za České Budějovice. Zápas narušili neznámí chuligáni, kteří na konci první půle vytrhali několik sedaček a vnikli na plochu s dýmovnicí.

Kouč Českých Budějovic Luboš Urban považoval výsledek za krutý. "Při vší úctě ke Slavii výsledek neodpovídá vývoji. Je to pro nás lekce z efektivity, ale příprava to byla výborná," uvedl Urban pro internetové stránky Dynama.

před 37 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.