Bakoš odchází z Plzně na hostování do Trnavy

ČTK ČTK
3. 8. 2018 13:23
Bakoš bude v Trnavě hostovat do konce podzimní části sezony.
Marek Bakoš
Marek Bakoš | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Fotbalisté Plzně přišli o jednoho ze strůjců své úspěšné dekády Marka Bakoše. Slovenský útočník působil ve Viktorii s krátkou přestávkou od roku 2009, nyní odchází do konce podzimu hostovat do kádru slovenského mistra Trnavy.

Pětatřicetiletý Bakoš se řadí mezi plzeňské legendy. Po přestupu z Ružomberoku v roce 2009 se zařadil mezi hlavní hvězdy klubu a přispěl k zisku čtyř ligových titulů i ke dvěma postupům do hlavní fáze Ligy mistrů. v roce 2012 byl druhým nejlepším střelcem české ligy se 16 góly. Celkem dal za Plzeň 54 ligových branek. Dalších 13 přidal za Liberec, kde působil v letech 2015 a 2016.

V poslední době se však přes Michaela Krmenčíka nedostával do základní sestavy. Plzeň má navíc k dispozici i Tomáše Chorého a Jakuba Řezníčka, takže jeden z útočníků musel odejít. V Trnavě bude mít Bakoš rovněž možnost hrát pod vedením českého trenéra Radoslava Látala evropské poháry.

"Marek Bakoš patří bezesporu mezi největší osobnosti naší klubové historie. Pro klub odvedl nedocenitelné služby jak na hřišti, tak mimo něj a je velmi uznávaný i mezi našimi fanoušky. Všichni v klubu si ho vážíme pro jeho skvělý charakter. V kádru máme nyní tři kvalitní útočníky a na podzim by Marek zřejmě nebyl tolik herně vytížený, proto jsme se domluvili na hostování v Trnavě," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Ve čtvrtek Bakoš ještě absolvoval dopolední trénink v Plzni, poté ale zamířil na Slovensko. "Viktorku mám v srdci, takže to samozřejmě není lehké loučení. Na druhou stranu stále chci být hodně na hřišti, nastupovat pravidelně, proto jsme se domluvili na mém hostování," dodal Bakoš.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy