Bahrajn s českým trenérem Soukupem podlehl v osmifinále mistrovství Asie Koreji

Aktualizováno 22. 1. 2019 19:10
Fotbalisté Bahrajnu vypadli na mistrovství Asie v osmifinále. Svěřenci českého trenéra Miroslava Soukupa prohráli s favorizovanou Jižní Koreou 1:2 po prodloužení, v normální hrací době skončil zápas 1:1.
Fotbalisté Bahrajnu smutní po vyřazení v osmifinále mistrovství Asie.
Fotbalisté Bahrajnu smutní po vyřazení v osmifinále mistrovství Asie. | Foto: Reuters

Koreu poslal v Dubaji do vedení ve 43. minutě nepokrytý Hwang Hi-čchan. Tým z Perského zálivu čtvrt hodiny před koncem druhé půle vyrovnal, když se Mohamed Ruhajmí prosadil další dorážkou.

Osmifinále rozhodl ve 107. minutě střídající Kim Čin-su, jenž dostal hodně prostoru na přesnou hlavičku. Krátce poté naskočil do hry Júsuf Hilál, ale ani útočník pražských Bohemians 1905 už porážku Bahrajnu neodvrátil.

Jihokorejci se v pátečním čtvrtfinále utkají s pořadatelem příštího MS Katarem. Domácí tým SAE narazí na obhájce titulu z Austrálie, zbývající dvojice tvoří Čína - Írán a Vietnam - Japonsko.