Auckland postoupil do semifinále fotbalového MS klubů

13. 12. 2014 19:46
Fotbalisté Aucklandu City porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa klubů alžírský ES Sétif 1:0 a stali se prvním šampionem Oceánie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Rabat (Maroko) - Fotbalisté Aucklandu City porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa klubůalžírský ES Sétif 1:0 a stali se prvním šampionem Oceánie, který postoupil do semifinále turnaje. Ve středu se v Marrakéši utkají s argentinským týmem San Lorenzo.

Ve středu se v Marrakéši utkají s argentinským týmem San Lorenzo. Proti Realu Madrid nastoupí v úterý mexický Cruz Azul, který zdolal Sydney Wanderers 3:1 po prodloužení.

Novozélandský Auckland mezi nejlepší čtyři celky posunul gólem z 52. minuty pětadvacetiletý anglický obránce a odchovanec Evertonu John Irving. Auckland se klubového šampionátu účastní už pošesté.

Sydney sice vedlo nad Cruzem Azul po brance Iacopa La Roccy, za mexický celek ale vyrovnal v 89. minutě z penalty Gerardo Torrado. Čtvrt hodiny před tím šlo Sydney do deseti po vyloučení Spiranoviče, ve 12. minutě prodloužení inkasoval druhou žlutou kartu také jeho spoluhráč Topor-Stanley.

Dvojnásobnou přesilovku nejprve využil Mariano Pavone, ve 118. minutě na konečných 3:1 znovu z pokutového kopu upravil Torrado a stal se druhým Mexičanem, který na klubovém mistrovství světa vstřelil dvě branky v zápase.

Čtvrtfinále fotbalového mistrovství světa klubů v Maroku:

ES Sétif - Auckland City 0:1 (0:0)

Branka: 52. Irving.

Cruz Azul - Western Sydney Wanderers 3:1 po prodl. (1:1, 0:0)

Branky: 89. a 118. Torrado z pen., 108. Pavone - 65. La Rocca. ČK: 74. Spiranovič, 102. Topor-Stanley (oba Sydney).