Atlético ve španělské lize doma jen remizovalo s Gironou, Sevilla uspěla poprvé pod koučem Montellou

20. 1. 2018 19:26
Svěřenci Diega Simeoneho v této sezoně inkasovali jen devět gólů - z toho třetinu od Girony.
Diego Costa z Atlétika Madrid předvedl karatistický kop, ovšem k výhře nad Gironou to nevedlo | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid pouze remizovali ve španělské lize doma s Gironou 1:1. Sevilla bodovala poprvé v lize pod vedením trenéra Vincenza Montelly, na hřišti Espaňolu zvítězila 3:0. Valencie nečekaně klopýtla 1:2 na půdě posledního Las Palmas. Villareal se po výhře nad Levante dostal na čtvrté místo.

V Madridu se favorit se ujal vedení ve 34. minutě. Diego Costa se podílel na gólu v pátém soutěžním zápase za sebou, když hlavou připravil pozici pro Griezmanna, jenž uklidil míč do prázdné branky.

V 73. minutě ale vyrovnal útočník Portu, který využil nepovedeného odkopu a střelou z malého vápna nedal Oblakovi šanci. Girona v této ligové sezoně vstřelila Atléticu tři góly z celkových devíti, které svěřenci Diega Simeoneho inkasovali.

Sevillu nasměroval k 1000. ligovému vítězství v 15. minutě z dorážky Vázquez. Před pauzou zvýšil po individuální akci Sarabia a v 90. minutě uzavřel na 3:0 Muriel.

Andaluský celek navázal na pohárové vítězství na hřišti Atlética Madrid a po pěti zápasech získal v lize tři body. Zároveň se bodově dotáhl na pátý Real Madrid, který má ale dva zápasy k dobru. Espaňol je na 14. pozici.

Zaváhání Atlética nevyužili k posunu na druhou příčku fotbalisté Valencie, přestože v Las Palmas brzy vedli po gólu Miny. Ještě v prvním poločase ale dokázal vyrovnat Viera, pro kterého to byl pátý gól v šesti zápasech proti Valencii.

Klíčový okamžik zápasu přišel v 52. minutě. Hostující Gabriel zahrál v pokutovém území rukou a sudí nařídil proti jeho týmu pokutový kop. Valencijský stoper si navíc za protesty vysloužil druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. Penaltu s přehledem proměnil Calleri a zařídil Las Palmas první ligovou výhru po pěti zápasech. V závěru navíc hosté dohrávali po vyloučení Veza o devíti.

Hráči Villarealu nastřelili hned čtyřikrát v zápase tyč, přesto si s Levante na svém hřišti poradili. První gól vsítil z penalty Trigueros, na rozdíl dvou branek zvyšoval po změně stran Čeryšev. Hosté snížili až v nastaveném čase, kdy proměnil pokutový kop Roger.

"Žlutá ponorka" získala z posledních čtyř zápasů deset bodů. Levante čeká na ligovou výhru už osm zápasů a propadá se tabulkou, momentálně je pouze dva body nad sestupovým pásmem.

.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 0:3 (15. Vazquéz, 34. Sarabia, 90. Muriel), Atlético Madrid - Girona 1:1 (34. Griezmann - 73. Portu), Villarreal - Levante 2:1 (26. Trigueros z pen., 50. Čeryšev - 90.+4 Roger z pen.), Las Palmas - Valencie 2:1 (20. Viera, 53. Calleri z pen. - 5. Mina).