Atlético ve španělské lize doma jen remizovalo s Gironou, Sevilla uspěla poprvé pod koučem Montellou

20. 1. 2018 19:26
Svěřenci Diega Simeoneho v této sezoně inkasovali jen devět gólů - z toho třetinu od Girony.
Diego Costa z Atlétika Madrid předvedl karatistický kop, ovšem k výhře nad Gironou to nevedlo | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid pouze remizovali ve španělské lize doma s Gironou 1:1. Sevilla bodovala poprvé v lize pod vedením trenéra Vincenza Montelly, na hřišti Espaňolu zvítězila 3:0. Valencie nečekaně klopýtla 1:2 na půdě posledního Las Palmas. Villareal se po výhře nad Levante dostal na čtvrté místo.

V Madridu se favorit se ujal vedení ve 34. minutě. Diego Costa se podílel na gólu v pátém soutěžním zápase za sebou, když hlavou připravil pozici pro Griezmanna, jenž uklidil míč do prázdné branky.

V 73. minutě ale vyrovnal útočník Portu, který využil nepovedeného odkopu a střelou z malého vápna nedal Oblakovi šanci. Girona v této ligové sezoně vstřelila Atléticu tři góly z celkových devíti, které svěřenci Diega Simeoneho inkasovali.

Sevillu nasměroval k 1000. ligovému vítězství v 15. minutě z dorážky Vázquez. Před pauzou zvýšil po individuální akci Sarabia a v 90. minutě uzavřel na 3:0 Muriel.

Andaluský celek navázal na pohárové vítězství na hřišti Atlética Madrid a po pěti zápasech získal v lize tři body. Zároveň se bodově dotáhl na pátý Real Madrid, který má ale dva zápasy k dobru. Espaňol je na 14. pozici.

Zaváhání Atlética nevyužili k posunu na druhou příčku fotbalisté Valencie, přestože v Las Palmas brzy vedli po gólu Miny. Ještě v prvním poločase ale dokázal vyrovnat Viera, pro kterého to byl pátý gól v šesti zápasech proti Valencii.

Klíčový okamžik zápasu přišel v 52. minutě. Hostující Gabriel zahrál v pokutovém území rukou a sudí nařídil proti jeho týmu pokutový kop. Valencijský stoper si navíc za protesty vysloužil druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. Penaltu s přehledem proměnil Calleri a zařídil Las Palmas první ligovou výhru po pěti zápasech. V závěru navíc hosté dohrávali po vyloučení Veza o devíti.

Hráči Villarealu nastřelili hned čtyřikrát v zápase tyč, přesto si s Levante na svém hřišti poradili. První gól vsítil z penalty Trigueros, na rozdíl dvou branek zvyšoval po změně stran Čeryšev. Hosté snížili až v nastaveném čase, kdy proměnil pokutový kop Roger.

"Žlutá ponorka" získala z posledních čtyř zápasů deset bodů. Levante čeká na ligovou výhru už osm zápasů a propadá se tabulkou, momentálně je pouze dva body nad sestupovým pásmem.

.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 0:3 (15. Vazquéz, 34. Sarabia, 90. Muriel), Atlético Madrid - Girona 1:1 (34. Griezmann - 73. Portu), Villarreal - Levante 2:1 (26. Trigueros z pen., 50. Čeryšev - 90.+4 Roger z pen.), Las Palmas - Valencie 2:1 (20. Viera, 53. Calleri z pen. - 5. Mina).

Aktualizováno před 12 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.