Atlético už slaví. Porazilo Valladolid a pojedenácté se stalo španělským mistrem

22. 5. 2021 19:59
Fotbalisté Atlética Madrid získali jedenáctý španělský titul. Ligový lídr v závěrečném 38. kole stvrdil triumf vítězstvím 2:1 na hřišti sestupujícího Valladolidu.
Fotbalisté Atlética slaví mistrovský titul
Fotbalisté Atlética slaví mistrovský titul | Foto: Reuters

Druhému Realu Madrid nepomohla k úspěšné obhajobě ani domácí výhra 2:1 nad Villarrealem a na městského rivala ztratil v konečné tabulce dva body.

Atlético je španělským mistrem poprvé od ročníku 2013/14. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho byli v čele La Ligy po většinu sezony a k triumfu jim pomohla zejména suverénně nejlepší bilance v domácích zápasech (15 výher, tři remízy, jedna porážka).

Simeone získal s Atléticem osmou cennou trofej. Argentinský kouč neskončil v žádné ze svých devíti kompletních ligových sezon na lavičce madridského celku hůře než na třetím místě.

Atlético stejně jako v minulém kole prohrávalo, v 18. minutě se prosadil po rychlém brejku Óscar Plano. V 57. minutě ale srovnal "bodlem" Ángel Correa a o deset minut později rozhodl 21. trefou v sezoně nejlepší střelec čerstvého mistra Luis Suárez.

Real potřeboval k posunu na první místo zaváhání městského rivala, sám ale doma s Villarrealem dlouho ztrácel. Obrat zařídili až v 87. a druhé minutě nastavení Karim Benzema a Luka Modrič. "Bílý balet" přesto končí sezonu bez zisku cenné trofeje.

Villarreal skončil sedmý a zahraje si Konferenční ligu. Do Evropské ligy se kvalifikovaly pátý San Sebastian výhrou 1:0 v Pamploně i šestý Betis Sevilla, který po obratu zvítězil 3:2 ve Vigu.

I bez nejlepšího střelce La Ligy Lionela Messiho si pojistila Barcelona třetí místo výhrou 1:0 na hřišti posledního Eibaru. Jediný gól vstřelil v 81. minutě Antoine Griezmann. Francouzský útočník se v tomto roce podílel na 25 gólech svého týmu, lepší bilanci mají jen Messi (37) a Gerard Moreno z Villarrealu (30).

Mezi elitou se díky výhře 2:0 nad Bilbaem udrželo Elche. Nováček soutěže zvítězil v závěrečných dvou kolech a na poslední chvíli předskočil Huescu, která remizovala 0:0 s Valencií.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo: Eibar - FC Barcelona 0:1 (81. Griezmann), Elche - Bilbao 2:0 (28. Boye, 73. Guti), Huesca - Valencie 0:0, Pamplona - San Sebastian 0:1 (86. vlastní Pérez Juan), Real Madrid - Villarreal 2:1 (87. Benzema, 90.+2 Modrič - 20. Pino), Valladolid - Atlético Madrid 1:2 (18. Plano - 57. Correa, 67. Suárez), Vigo - Betis Sevilla 2:3 (31. Aspas z pen., 49. Méndez - 53. Iglesias, 69. Fekir, 73. Ruiz).

1. Atlético Madrid 38 26 8 4 67:25 86
2. Real Madrid 38 25 9 4 67:28 84
3. FC Barcelona 38 24 7 7 85:38 79
4. FC Sevilla 37 23 5 9 52:33 74
5. San Sebastian 38 17 11 10 59:38 62
6. Betis Sevilla 38 17 10 11 50:50 61
7. Villarreal 38 15 13 10 60:44 58
8. Vigo 38 14 11 13 55:57 53