Obhájce titulu Atlético Madrid se loučí už ve 2. kole.
Soupeřem Plzně v boji o čtvrtfinále bude turecké Fenerbahce
Soupeřem Plzně v boji o čtvrtfinále bude turecké Fenerbahce | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Plzně se v osmifinále Evropské ligy střetnou s týmem Fenerbahce Istanbul.

Turecký klub postoupil přes BATE Borisov díky jedinému gólu, který v nastavení první půle vstřelil z penalty Cristian.

Fenerbahce tak plně využilo přesilovou hru po vyloučení Bagy ve 20. minutě.

Obhájce vypadl s Kazaní

Se snem o obhajobě se musí rozloučit Atlético Madrid. Mužstvo ze španělské metropole totiž nedokázalo proti Kazani dohnat ztrátu 0:2 z domácího utkání a přes výhru 1:0 je vyřazeno.

Madridští se na zmrzlém moskevském stadionu Lužniky gólové prosadili až v 84. minutě, kdy jiskru naděje vykřesal Falcao. Kazaň se však i přes následné vyloučení Césara Navase ubránila.

Italské týmy dominovaly

To další favorité své úlohy splnili. Inter Milán ještě navýšil dvougólový náskok, když proti Kluži přidal další tři branky. Proměněná penalta a jediná trefa dvojzápasu s Charkovem znamenala postup pro Newcastle.

Lazio Řím, které si z hřiště Mönchengladbachu přivezlo divokou remízu 3:3, zasadilo svému soupeři dvě rány už v prvním poločase.

V soutěži končí Dněpropetrovsk s Ondřejem Mazuchem a Janem Laštůvkou. Ukrajinský tým, za který dnes nastoupil z českého dua jen brankář Laštůvka, doma remizoval 1:1 s Basilejí a nenapravil úvodní porážku 0:2.

Tottenham ukradnul postup v nastavení

Nejatraktivnější vyvrcholení měl duel Lyonu s Tottenhamem. Francouzský celek si sice z Anglie přivezl porážku 1:2, ovšem po Gonalonsově brance v 17. minutě měl postup na dosah. Jenže o něj v samém závěru nakonec přišel. O 180 stupňů přetočil postupovou matematiku v 90. minutě skórující Dembélé.

Ani tři góly nepomohly k účasti v osmifinále Liverpoolu. Zenit Petrohrad totiž k úvodnímu vítězství 2:0 přidal další trefu Hulka už v 19. minutě. Anglický tým sice postupně otočil na 3:1, avšak kýžený čtvrtý gól už nepřidal.

Odvetná utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Kazaň - Atlético Madrid 0:1 (0:0)
Branka: 84. Falcao. ČK: 89. César Navas (Kazaň). První zápas: 2:0, postoupila Kazaň.

Dněpropetrovsk - Basilej 1:1 (0:0)
Branky: 76. Selezňov z pen. - 81. Schär z pen. ČK: 63. Kalinič - 75. F. Frei. První zápas: 0:2, postoupila Basilej.

Charkov - Newcastle 0:1 (0:0)
Branka: 64. Ameobi z pen. První zápas: 0:0, postoupil Newcastle.

Genk - Stuttgart 0:2 (0:1)
Branky: 45. Boka, 59. Gentner. První zápas: 1:1, postoupil Stuttgart.

Lazio Řím - Mönchengladbach 2:0 (2:0)
Branky: 10. Candreva, 33. González. První zápas: 3:3, postoupilo Lazio.

Lyon - Tottenham 1:1 (1:0)
Branky: 17. Gonalons - 90. Dembélé. První zápas: 1:2, postoupil Tottenham.

Kluž - Inter Milán 0:3 (0:2)
Branky: 22. a 45.+3 Guarín, 89. Benassi. ČK: 80. Camora (Kluž). První zápas: 0:2, postoupil Inter.

Olympiakos Pireus - Levante 0:1 (0:1)
Branka: 9. Martins. První zápas: 0:3, postoupilo Levante.

Liverpool - Zenit Petrohrad 3:1 (1:1)
Branky: 28. a 59. Suárez, 43. Allen - 19. Hulk. První zápas: 0:2, postoupil Zenit.

Bordeaux - Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)
Branka: 41. Diabaté. První zápas: 1:1, postoupilo Bordeaux.

Benfica Lisabon - Leverkusen 2:1 (0:0)
Branky: 60. John, 77. Matič - 75. Schürrle. První zápas: 1:0, postoupila Benfica.

Fenerbahce Istanbul - BATE Borisov 1:0 (1:0)
Branka: 45.+1 Cristian z pen. ČK: 20. Baga (Bor.). První zápas: 0:0, postoupilo Fenerbahce.

Hannover - Machačkala 1:1 (0:0)
Branky: 70. Pinto - 90.+9 Traoré. První zápas: 1:3, postoupila Machačkala.