Atlético stále drží krok s Barcou, Real se trefil pětkrát

29. 10. 2012 0:30
Radamel Falcao pojistil výhru Atlétika Madrid, které stále drží krok s Barcelonou | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlétika Madrid pokračují ve španělské lize ve stíhání první Barcelony.

Díky vítězství 3:1 nad Pamplonou zůstává soupeř Plzně ze základní skupiny Evropské ligy v domácí soutěži bez porážky a po devíti kolech má 25 bodů, stejně jako katalánský lídr tabulky.

Soupeř Sparty Athletic Bilbao se naopak trápí a po prohře 1:2 s Getafe má jen osm bodů.

Soupeř Sparty Bilbao opět prohrál

Atlético domácí zápas s Osasunou rozhodlo po půlhodině hry během vydařené pětiminutovky.

Prosadil se nejdřív hlavičkou po standardní situaci Miranda a poté po centru Raúl García.

Hosté sice zásluhou Lamaha z dálky snížili, klidný závěr ale zajistil Atlétiku desátou brankou v sezoně kanonýr Falcao.

Tým trenéra Simeoneho zažívá nejdelší vítěznou sérii od roku 1992 a neprohrál již od dubna.

Finalista minulého ročníku Evropské ligy Bilbao na stadionu San Mamés, kam Sparta zavítá v posledním kole základních skupin 6. prosince, prohrával už od 11. minuty, kdy se trefil Juan Rodríguez.

V 57. minutě poslal hosty z Madridu do dvoubrankového náskoku Álvaro. Bilbao snížilo až ve čtvrté minutě nastavení, kdy skóroval San José.

Real je po kanonádě už čtvrtý

Real Madrid napravuje nevydařený vstup do sezony a díky jasné výhře na Mallorce 5:0 má na čtvrtém místě tabulky stále osmibodovou ztrátu na vedoucí duo.

Poslední branku "Bílého baletu" vstřelil Callejón, o předchozí se spravedlivě podělili Higuaín a Ronaldo, který díky tomu s 11 zásahy o gól předčil v tabulce střelců Falcaa.

Na vedoucího Messiho z Barcelony mu chybí dvě trefy.

Zaragoza - FC Sevilla 2:1 (36. Postiga, 45. Sapunaru - 70. Medel), Levante - Granada 3:1 (12. a 60. Martins, 73. Rios - 84. El Arábí), Bilbao - Getafe 1:2 (90.+4 San José - 11. Juan Rodríguez, 57. Álvaro), Atlético Madrid - Pamplona 3:1 (31. Miranda, 35. Raúl García, 73. Falcao - 43. Lamah), Mallorca - Real Madrid 0:5 (8. a 70. Higuaín, 22. a 73. Ronaldo, 90. Callejón).

1. FC Barcelona 9 8 1 0 29:11 25
2. Atlético Madrid 9 8 1 0 22:9 25
3. Málaga 9 5 3 1 13:5 18
4. Real Madrid 9 5 2 2 21:7 17
5. Betis Sevilla 9 5 1 3 13:13 16
6. Levante 9 5 1 3 12:14 16
7. FC Sevilla 9 4 2 3 12:11 14
8. Getafe 9 4 1 4 10:12 13