Atlético se opět dotáhlo na Barcu, v lize vyhrálo i poosmé

6. 10. 2013 23:00
Diego Costa rozhodl dvěma zásahy o osmé výhře Atlétika Madrid v sezoně.
Diego Costa rozhodl dvěma zásahy o osmé výhře Atlétika Madrid v sezoně. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlétika Madrid porazili v 8. kole španělské ligy Celtu Vigo 2:1 a stále drží krok s vedoucí Barcelonou.

Oba týmy jsou v novém ročníku nadále stoprocentní, "Barca" zůstává první zásluhou lepšího skóre. Dvěma góly rozhodl o výhře Atlétika Diego Costa.

Brazilský útočník si přitom mohl připsat hattrick, ale po necelé půlhodině utkání neproměnil pokutový kop.

Nejlepší střelec klubu z hlavního města se tak poprvé gólově prosadil až tři minuty před koncem prvního poločasu, když z malého vápna dotlačil míč za brankovou čáru. Po změně stran pak svojí desátou brankou v sezoně zvýšil na 2:0.

Hosté již dokázali zásluhou Nolita skóre pouze zkorigovat a po třetí porážce v řadě jim se šesti body patří šestnáctá příčka. V nové sezoně dokázali naplno bodovat jen jednou.

Výsledky 8. kola:

Atlético Madrid - Vigo 2:1 (42. a 62. Costa - 71. Nolito), FC Sevilla - Almería 2:1 (6. Gameiro, 90.+3 Rakitič - 24. Rios), Getafe - Betis Sevilla 3:1 (16. a 23. Leon, 27. Colunga - 51. vlastní Rafa), Bilbao - Valencie 1:1 (76. Rico - 43. Banega z pen.).

1. FC Barcelona 8 8 0 0 28:6 24
2. Atlético Madrid 8 8 0 0 21:6 24
3. Real Madrid 8 6 1 1 17:9 19
4. Villarreal 8 5 2 1 15:7 17
5. Bilbao 7 4 0 3 12:12 12
6. Valencie 7 4 0 3 10:10 12
7. Espaňol Barcelona 8 3 2 3 11:11 11
8. Getafe 7 3 1 3 9:10 10