Atlético se dál drží první Barcelony, Bilbao remizovalo

15. 12. 2013 23:08
Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 16. kole španělské ligy Valencii 3:0 a dál stíhají první Barcelonu, za kterou jsou druzí jen vinou skóre.
Atlético Madrid má stejně bodů jako Barcelona
Atlético Madrid má stejně bodů jako Barcelona | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 16. kole španělské ligy Valencii 3:0 a dál stíhají první Barcelonu, za kterou jsou druzí jen vinou skóre. Bilbao remizovalo na hřišti Sevilly 1:1 a nevyužilo příležitost odskočit na čtvrtém místě tabulky Villarrealu na čtyři body.

Atlético se dočkalo první branky v 59. minutě, kdy útočník Diego Costa nekompromisně prošel do pokutového území a překvapil brankáře Diega Alvese ostrou střelou na tělo. Brazilský rodák Costa zaokrouhlil svůj účet gólů v La lize na padesát.

Vzápětí se kouči Diegovi Simeonemu podařilo stejné střídání jako v posledním kole s Elche (2:0). Davida Villu nahradil Raúlem Garcíou, který minule po dvou minutách na hřišti připravil rozhodující gól, tentokrát branku po třech minutách na trávníku rovnou vstřelil.

Costa čtvrt hodiny před koncem nevyužil penaltu, kterou sám vybojoval, za pět minut byl ale faulován znovu, odvážil se na pokutový kop jít ještě jednou a skóroval. Mohl tak slavit posedmnácté v sezoně a dohnal dosavadního lídra pořadí střelců Cristiana Ronalda z Realu Madrid. Atlético vybojovalo čtrnáctý triumf v ročníku a se skóre 30:4 kraluje tabulce domácích zápasů, v nichž je zatím stoprocentní.

San Sebastian si spravil chuť

Bilbao v minulém kole jako první v sezoně zdolalo Barcelonu (1:0), v Seville dnes ale potvrdilo, že mimo vlastní nový stadion se mu daří o poznání hůř. Gól inkasovalo už ve čtvrté minutě, kdy se po rohu trefil Alberto Moreno. Už za dvě minuty srovnal na konečných 1:1 Markel Susaeta, který mohl před přestávkou rozhodnout, jenže neproměnil penaltu.

San Sebastian si spravil chuť po vyřazení z Ligy mistrů a rozstřílel 5:1 poslední Betis. Baskové vedli po zásahu Imanola Agirretxeho, na ten ale odpověděl v 19. minutě Jorge Molina. Gólový koncert rozjel Real Sociedad až po změně stran, kdy přidali branky Ion Ansotegi, Antoine Griezmann, znovu Agirretxe a Xabi Prieto.

San Sebastian si pohlídal šesté místo. Poslední Betis nadále ztrácí dva body na devatenáctý Valladolid, který má k dobru pondělní domácí dohrávku s Celtou Vigo.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Almería - Espaňol Barcelona 0:0, San Sebastian - Betis Sevilla 5:1 (6. a 68. Agirretxe, 55. Ansotegi, 62. Griezmann, 85. Xabi Prieto - 19. Molina), FC Sevilla - Bilbao 1:1 (4. Moreno - 6. Susaeta), Atlético Madrid - Valencie 3:0 (59. a 81. z pen. Costa, 63. Raúl García).

1. FC Barcelona 16 14 1 1 44:10 43
2. Atlético Madrid 16 14 1 1 43:9 43
3. Real Madrid 16 12 2 2 46:19 38
4. Bilbao 16 9 3 4 24:20 30
5. Villarreal 16 8 4 4 26:16 28
6. San Sebastian 16 7 5 4 30:22 26
7. FC Sevilla 16 6 5 5 30:28 23
8. Getafe 16 7 2 7 18:22 23