Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 3. 2014 22:36
Fotbalisté Atlétika Madrid mají důvody k radosti.
Fotbalisté Atlétika Madrid mají důvody k radosti. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Atlétika Madrid a Bayernu Mnichov slaví postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Španělský celek smetl i podruhé milánské AC, tentokrát 4:1, obhájcům titulu stačila proti Arsenalu po výhře 2:0 v Londýně k postupu remíza 1:1 na domácí půdě.

Odveta v Allianz Aréně začala hodně zvolna, první větší šanci tam fanoušci viděli až ve 20. minutě, kdy Riběry přehrál míc na Robbena, který ale levačkou z voleje přestřelil.

O pět minut později se už domácí radovali z gólu ale sudí Mandžukičovi odpískali ofsajd a branka tak nemohla platit. Götzeho ránu na konci první půle vychytal Fabianski, a tak šly týmy do kabin za stavu 0:0.

Zajímavější věci se děly až ve druhé půli, kdy nastoupil do hry Rosický a hra Arsenalu se trochu oživila. Skóre ovšem stejně otevřeli domácí v 55. minutě, kdy Ribéry přihrál volnému Schweinsteigerovi a ten už neměl problém uklidit balón do sítě.

Hosté ale do dvou minut vyrovnali. Podolski trochu přistrčil v souboji Lahma, který se ochotně kácel k zemi, a záložník Gunners prostřelil Neuera.

Atlético nasázelo AC čtyři góly

Bayern se ale brzy otřepal a, i když se Arsenal snažit něco vymyslel, kontroloval dvougólový náskok z prvního zápasu. Skvělým výkonem se předvedl hostující brankář Fabianski, který v nastavení vychytal i penaltu Müllera.

To v Madridu se začalo zhurta. Za domácí skóroval Costa už ve 3 minutě, Kaká po půl hodině hry sice vyrovnal, ale ještě před koncem poločasu vrátil Atléticu vedení Turna.

Ac po přestávce muselo trochu otevřít hru protože do čtvrtfinále by jí posouvala jen výhra. Místo toho ale další dvě trefy Madridu přidali Raúl García a znovu Costa.

Odvetné zápasy osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Arsenal 1:1 (0:0)

Branky: 55. Schweinsteiger - 57. Podolski. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andäs (všichni Nor.). ŽK: Dante, Martínez - Arteta, Podolski, Vermaelen. První zápas 2:0, postoupil Bayern.

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Martínez, Dante, Alaba - Robben, Schweinsteiger, Götze (60. Kroos), Alcantara, Ribéry (85. Müller) - Mandžukič. Trenér: Guardiola.

Arsenal: Fabianski - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Cazorla, Arteta (77. Gnabry), Özil (46. Rosický), Oxlade-Chamberlain (84. Flamini), Podolski - Giroud. Trenér: Wenger.

Atlético Madrid - AC Milán 4:1 (2:1)

Branky: 3. a 85. Costa, 40. Turan, 71. García - 27. Kaká. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Burt (všichni Atl.). ŽK: García - Rami, Balotelli, Bonera. První zápas 1:0, postoupilo Atlético.

Atlético Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Luís - Turan (77. Rodríguez), Gabi, García (71. Sosa), M. Suárez, Koke (82. Diego) - Costa. Trenér: Simeone.

AC Milán: Abbiati - Abate, Rami, Bonera, Emanuelson - Kaká, Essien (68. Pazzini), Poli, De Jong (78. Muntari), Taarabt (46. Robinho) - Balotelli. Trenér: Seedorf.