Atlético Madrid si vyšláplo na Bilbao a ve španělské lize už je třetí

15. 10. 2022 23:28
Fotbalisté Atlética Madrid v souboji třetího se čtvrtým v 9. kole španělské ligy zvítězili v Bilbau 1:0. Klub z hlavního města po třetí výhře za sebou vystřídal dnešního soupeře na třetím místě a ztrácí tři body na vedoucí duo Barcelona, Real Madrid, jež se v neděli střetne v "Clásicu".
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann | Foto: Reuters

V 10. minutě dostal míč do sítě hostující Morata, ale gól nebyl po konzultaci s videem uznán kvůli předchozímu nedovolenému zákroku. Atlético využilo pomalejšího nástupu domácích do druhého poločasu a díky Griezmannovi ve 47. minutě rozhodlo.

Francouzský reprezentant se v lize trefil poprvé od 29. srpna, kdy také zařídil jediným gólem zápasu výhru nad Valencií. Zároveň to pro něj však byl stý ligový gól v dresu "Rojiblancos" a stal se šestým hráčem v historii klubu, kterému se podařilo tuto metu pokořit. V 67. minutě musel nuceně střídat brankář hostí Oblak po střetu s Berenguerem a zápas dochytal Grbič.

Regionální derby mezi domácí Valencií a Elche skončilo remízou 2:2. Za domácí se dvakrát prosadil Cavani, jenž zaznamenal své první branky ve španělské lize. Také hosté měli dvougólového střelce, kterým byl Milla. Elche v lize stále nezvítězilo a je se třemi body poslední, Valencie je sedmá.

Fotbalisté Sevilly vyhráli 1:0 na Mallorce, v 53. minutě se trefil Gudelj. Sevilla poprvé vyhrála pod vedením trenéra Sampaoliho, jenž dosud pouze dvakrát remizoval shodně 1:1 s Bilbaem a v Lize mistrů s Dortmundem. Oba soupeři nyní mají na 12. a 13. místě shodný počet devíti bodů.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Girona - Cádiz 1:1 (90.+12 Stuani z pen. - 46. Fernández), Valencie - Elche 2:2 (41. z pen. a 45.+7 Cavani - 29. a 65. Milla), Mallorca - FC Sevilla 0:1 (53. Gudelj), Bilbao - Atlético Madrid 0:1 (47. Griezmann).

1. FC Barcelona 8 7 1 0 20:1 22
2. Real Madrid 8 7 1 0 19:7 22
3. Atlético Madrid 9 6 1 2 15:7 19
4. Bilbao 9 5 2 2 17:6 17
5. Betis Sevilla 8 5 1 2 10:5 16
6. San Sebastian 8 5 1 2 13:11 16
7. Valencie 9 4 2 3 16:10 14
8. Pamplona 8 4 1 3 9:8 13