Atlético Madrid se po výhře nad Elche přiblížilo k titulu

18. 4. 2014 23:00
Fotbalisté Atlétika Madrid porazili ve španělské lize Elche 2:0 a přiblížili se k titulu, který získali naposledy v sezoně 1995/1996.
Diego Costa pečetil výhru Atlétika a spolupostaral se o to, že madridskému týmu stačí k titulu už jen tři výhry. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlétika Madrid porazili ve španělské lize Elche 2:0 a přiblížili se k titulu, který získali naposledy v sezoně 1995/1996. Pokud vyhrají tři ze čtyř zbývajících duelů, ukončí desetiletou španělskou nadvládu dvojice Barcelona, Real Madrid.

Atlético čekají v příštích zápasech týmy ze středu tabulky Valencia, Levante a Málaga.

Pokud nedokáže naplnit papírové předpoklady, může o titulu rozhodnout v posledním kole jeho duel na hřišti Barcelony. Tu před týdnem Atlético vyřadilo ve čtvrtfinále Ligy mistrů a v úterý tým čeká první semifinále s Chelsea.

Atlético zahodilo penaltu, přesto slavilo

Atlético po bezbrankovém poločase nevyužilo v 51. minutě nařízenou penaltu, kterou David Villa zahodil.

Elche, které bojuje o jistotu záchrany, pak promarnilo několik nadějných šancí a domácí za vítězstvím na stadionu Vicenteho Calderona nasměroval až obránce Miranda, který se v 72. minutě trefil hlavičkou po rohovém kopu.

V nastavení zpečetil skóre z další penalty Diego Costa, který sice z této pozice v sezoně už třikrát neuspěl, tentokrát ale s přehledem proměnil a připsal si 27. branku v lize. Za lídrem střelecké tabulky Cristianem Ronaldem zaostává o jediný gól.

Atlético zvýšilo náskok před Realem Madrid na šest bodů, městský rival ale zápas s Valladolidem sehraje až 7. května. Mistrovská Barcelona zaostává před nedělním duelem s Bilbaem o další bod.