Atlético i Málaga úspěšně otočily zápasy a vyhrály

21. 12. 2014 23:04
Fotbalisté Atlética Madrid otočili v 16. kole španělské ligy duel s Bilbaem a vítězstvím 4:1 si pojistili třetí místo v tabulce.
Greizmann a Escudero slaví gól Atlétika Madrid
Greizmann a Escudero slaví gól Atlétika Madrid | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid otočili v 16. kole španělské ligy duel s Bilbaem a vítězstvím 4:1 si pojistili třetí místo v tabulce. Podobný vývoj mělo i utkání na hřišti Elche, kde po obratu zvítězila Málaga 2:1 a udržela se v těsném boji o pohárové příčky.

Atlético inkasovalo v Bilbau v 17. minutě, kdy se trefil po standardní situaci Mikel Rico. Hned z první akce po změně stran ale vyrovnal útočník Antoine Griezmann a už v 53. minutě měl navrch úřadující šampion, když faul na Tiaga Mendese potrestal z penalty Raúl García.

Třetí gól madridského celku dal opět Griezmann a devět minut před koncem pak uzavřel hattrick. Francouzský reprezentant, který na gól v dresu Atlética v lize čekal přes tři měsíce, tak zažil jednoznačně nejlepší zápas od letního příchodu ze San Sebastianu.

Málaga prohrávala na hřišti posledního celku La ligy po hlavičce Davida Lombána z nastavení první půle, po změně stran však skóre zvrátila. V 49. minutě srovnal Ignacio Camacho a třináct minut před koncem přidal druhý zásah favorita z hranice pokutového území Luis Alberto.

Villarrealu pomohl k vítězství 3:0 nad La Coruňou především Luciano Vietto. Argentinský útočník vstřelil dvě branky po podobných přihrávkách Denise Černyševa a Víctora Ruize, první gól "Žluté ponorky" zařídil Jonathan Dos Santos. Villarreal vyhrál popáté za sebou a v tabulce je pátý.