Atalanta vyhrála v Janově a má jistou Ligu mistrů, Juventus porazil Inter

Aktualizováno 15. 5. 2021 20:18
Fotbalisté Juventusu Turín porazili v 37. kole italské ligy mistrovský Inter Milán 3:2 a udrželi naděje na účast v Lize mistrů. "Stará dáma" se posunula na čtvrté místo neúplné tabulky o dva body před Neapol, která má zápas k dobru. Inter prohrál v Serii A poprvé od ledna a po 20 zápasech. Třetí start za sebou v Lize mistrů si zajistilo Bergamo.
Mario Pašalič se raduje z branky Atalanty
Mario Pašalič se raduje z branky Atalanty | Foto: Reuters

Druhý tým tabulky zvítězil na hřišti FC Janov 4:3. AS Řím porazil v městském derby Lazio 2:0, Spezia se domácí výhrou 4:1 nad Turínem zachránila.

Juventus otevřel skóre ve 24. minutě díky Ronaldovi, který sice neproměnil penaltu, z dorážky se však prosadil. O 11 minut později srovnal z pokutového kopu Lukaku. Turínský celek se v nastavení úvodního dějství dostal Cuadradovou zásluhou opět do vedení, "Nerazzurri" vyrovnali v 83. minutě po vlastním gólu Chielliniho. Jenže v 88. minutě vystřelil domácím tři body z penalty Cuadrado.

Atalanta si v prvním poločase vypracovala vedení 3:0, když skórovali Zapata, Malinovskij a Gosens. Po změně stran snížil Šomurodov, jenže Pašalič vzápětí hostům vrátil tříbrankový náskok. Domácí se dostali díky proměněné penaltě Panděva a druhé trefě Šomurodova na dostřel, na remízu však už nedosáhli. Bergamo neprohrálo 11 kol po sobě.

"Těžko se věřilo tomu, že to dokážeme potřetí za sebou, protože je to čím dál těžší. Kluci od ledna skvěle zareagovali a zvládli si vybojovat účast v Lize mistrů kolo před koncem, přestože se kolem nás pohybovaly takové týmy jako Juventus, Neapol nebo AC Milán," řekl trenér Atalanty Gian Piero Gasperini pro Sky Sports Italia.

Ve středu jeho svěřence čeká finále Italského poháru s Juventusem. "Výhra by byla korunovací toho, co se nám za ty roky povedlo. Lidé tvrdí, že Atalanta nevyhraje, ale když si takový klub jako ten náš třikrát po sobě zahraje Ligu mistrů, je to pozoruhodné. Trofej by byla třešničkou na dortu, ale podle mého jsme i tak vítězi," uvedl třiašedesátiletý Ital.

Vítězný gól v římském derby vstřelil před koncem prvního poločasu záložník domácího AS Mchitarjan. Pojistku přidal po změně stran Pedro. AS si upevnil sedmou příčku, Lazio je šesté.

K vítězství Spezie přispěl dvěma góly Nzola, z toho jedním z penalty. Turín na rozdíl od domácího celku stále nemá jistotu záchranu. Na Benevento, které je na první sestupové pozici, má čtyřbodový náskok, sehrál však o zápas víc.

Italská fotbalová liga - 37. kole:

FC Janov - Bergamo 3:4 (49. a 85. Šomurodov, 67. Panděv z pen. - 9. Zapata, 27. Malinovskij, 44. Gosens, 51. Pašalič), Spezia - FC Turín 4:1 (41. z pen. a 74. Nzola, 19. Saponara, 84. Farias - 53. Belotti z pen.), Juventus Turín - Inter Milán 3:2 (45.+4 a 88. z pen. Cuadrado, 24. Ronaldo - 35. Lukaku z pen., 83. vlastní Chiellini), AS Řím - Lazio Řím 2:0 (42. Mchitarjan, 78. Pedro).

1. Inter Milán 37 27 7 3 84:34 88
2. Bergamo 37 23 9 5 90:45 78
3. Juventus Turín 37 22 9 6 73:37 75
4. AC Milán 36 23 6 7 72:41 75
5. Neapol 36 23 4 9 83:40 73
6. Lazio Řím 36 21 4 11 61:53 67
7. AS Řím 37 18 7 12 66:56 61
8. Sassuolo 36 15 11 10 59:55 56