Aston Villa porazila v záchranářském souboji Reading

9. 3. 2013 18:19
Fotbalisté Aston Villy uhráli ve 29. kole Premier League důležité vítězství 2:1 na hřišti Readingu.
Hráči Aston Villy se radují z gólu v utkání proti Readingu
Hráči Aston Villy se radují z gólu v utkání proti Readingu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Aston Villy uhráli ve 29. kole Premier League důležité vítězství na hřišti Readingu.

V souboji dvou sestupem ohrožených celků sice museli po vlastním gólu Bakera dohánět jednogólové manko, ovšem vyrovnat se jim podařilo prakticky hned vzápětí, trefil se Benteke. V závěru poločasu pak přidal vítěznou branku Agbonlahor.

Z výhry se radoval také poslední tým Queens Park Rangers, který porazil 3:1 Sunderland. Rovněž klub z Londýna doháněl těsnou ztrátu poté, co ve 20. minutě protrhnul pětizápasový gólový půst nejlepší střelec Sunderlandu Fletcher.

Domácí se však nesložili a o deset minut vyrovnal Rémy. V 70. minutě pak obrat dokonal Townsend a těsně před koncem pojistil druhou výhru v řadě Jenas.

a tak se situace na dně tabulky pořádně zamotává. Přispěla k tomu i bezbranková remíza Norwiche se Southamptonem.

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.