Aston Villa porazila Tottenham v boji o poháry. Manchester se dotáhl na Newcastle

13. 5. 2023 18:45
Fotbalisté Southamptonu v 36. kole anglické ligy doma podlehli Fulhamu 0:2 a jsou prvním sestupujícím týmem v tomto ročníku. Třetí Newcastle jen remizoval 2:2 na hřišti zachraňujícího se Leedsu a bodově se na něj dotáhl Manchester United díky výhře 2:0 nad Wolverhamptonem.
Harry Kane, Tottenham
Harry Kane, Tottenham | Foto: Reuters

Osud Southamptonu zpečetila čtvrtá porážka za sebou. Tři minuty po přestávce otevřel skóre Carlos Vinícius a v 72. minutě stvrdil sestup "Saints" svou dvanáctou brankou v sezoně Mitrovič. Southampton opouští nejvyšší soutěži po jedenácti letech.

Oba góly Newcastlu dal z penalt nejlepší týmový střelec Callum Wilson. Kouč Leedsu Sam Allardyce se ani v domácím debutu nedočkal tříbodového zisku a jeho svěřenci zůstali na první sestupové pozici. Také Newcastle získal z posledních dvou zápasů jen bod a v boji o Ligu mistrů má stejně bodů jako Manchester United a náskok čtyř bodů před pátým Liverpoolem.

Domácí brzy vedli díky kapitánovi Aylingovi, ale pak Bamfordovi chytil brankář Pope penaltu a na druhé straně vzápětí ze stejné standardní situace vyrovnal Wilson. Anglický útočník nezaváhal z penalty ani po změně stran a díky 17. gólu v sezoně se posunul na páté místo v tabulce střelců.

Remízu stanovil jedenáct minut před koncem Kristensen. Leeds získal teprve druhý bod z posledních sedmi zápasů a na záchranu má nyní jednobodové manko.

O výhru Manchesteru United se brankami postarali Martial a mladík Garnacho. "Rudí ďáblové" zvítězili po dvou prohraných zápasech.

Aston Villa porazila Tottenham 2:1 a poskočila na sedmé pohárové místo. Za výhrou ji nasměroval v osmé minutě Ramsey a 18 minut před koncem přidal pojistku Douglas Luiz. V závěru zdramatizoval dění zápasu proměněnou penaltou Kane, ale vyrovnat se Spurs už nepodařilo. Vítězové se tak na svého dnešního soupeře bodově dotáhli, osmý Brighton má však pouze o dva body a o dva odehrané zápasy méně.

O udržení bojující Nottingham remizoval na hřišti londýnské Chelsea 2:2 a na sestupové pásmo má náskok tří bodů. Za Chelsea dvakrát skóroval Sterling, v dresu hostů se dvakrát prosadil Awoniyi.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Leeds - Newcastle 2:2 (7. Ayling, 79. Kristensen - 31. a 69. obě z pen. Wilson), Aston Villa - Tottenham 2:1 (8. Ramsey, 72. Douglas Luiz - 90. Kane z pen.), Chelsea - Nottingham 2:2 (51. a 58. Sterling - 13. a 62. Awoniyi), Crystal Palace - Bournemouth 2:0 (39. a 58. Eze), Manchester United - Wolverhampton 2:0 (32. Martial, 90.+4 Garnacho), Southampton - Fulham 0:2 (48. Carlos Vinícius, 72. Mitrovič).

1. Manchester City 34 26 4 4 89:31 82
2. Arsenal 35 25 6 4 83:39 81
3. Newcastle 35 18 12 5 63:31 66
4. Manchester United 35 20 6 9 51:41 66
5. Liverpool 35 18 8 9 67:42 62
6. Tottenham 36 17 6 13 65:59 57
7. Aston Villa 36 17 6 13 48:44 57
8. Brighton 33 16 7 10 63:45 55