VIDEO Fenomenální Ronaldo vstřelil 500. gól kariéry a vyrovnal rekord Realu

Aktualizováno 30. 9. 2015 22:50
Cristiano Ronaldo dvěma góly zařídil fotbalistům Realu Madrid triumf 2:0 v Lize mistrů na hřišti Malmö a vyrovnal klubový rekord v počtu branek. Portugalská hvězda si zároveň připsala jubilejní 500. gól kariéry, na což Ronaldovi stačilo 753 soutěžních zápasů včetně reprezentace. Z výhry 2:0 se radoval i poslední finalista Juventus Turín, který doma udolal úřadujícího šampiona Evropské ligy Sevillu brankami Álvára Moraty a Simoneho Zazy.
Neskutečná patička Juana Manuela Maty na vítězný gól United.

Praha - Cristiano Ronaldo dvěma góly zařídil fotbalistům Realu Madrid triumf 2:0 v Lize mistrů na hřišti Malmö a vyrovnal klubový rekord v počtu branek. Portugalská hvězda si zároveň připsala jubilejní 500. gól kariéry, na což Ronaldovi stačilo 753 soutěžních zápasů včetně reprezentace.

Z výhry 2:0 se radoval i poslední finalista Juventus Turín, který doma udolal úřadujícího šampiona Evropské ligy Sevillu brankami Álvára Moraty a Simoneho Zazy.

Portugalec má nad Messim lehce navrch

Ronaldovi na jubilejní 500. trefu ideálně nahrál Isco, Portugalec se ocitl zcela sám před brankářem, počkal si a pak ho technicky obhodil. Jeho velký rival Lionel Messi se může během kariéry dosud pyšnit bilancí 630 zápasů a 478 gólů. V poslední minutě pak Portugalci přidal 323. zásah v dresu Realu a vyrovnal klubový rekord Raúla Gonzáleze.

Že se anglickým celkům letos v Lize mistrů nedaří, částečně vyvrátily oba celky z Manchesteru - United a City - které otočily zápas s německými protivníky a vyhrály shodně 2:1.

Manchester United doma brzy prohrával s německým vicemistrem Wolfsburgem, ale o obrat se zasloužil Juan Mata, který nejprve proměnil penaltu za ruku ve vápně a následně nahrál na vítězný gól Chrisovi Smallingovi.

Citizes pomohl k výhře Hart

Manchester City v první půli zachránil brankář Joe Hart, který chytil penaltu, ale ve druhé půli ani on nestačil na střelu Larse Stindla. Brzy ale srovnal Nicolas Otamendi a v poslední minutě rozhodl o výhře City z penalty Sergio Agüero.

Útočník CSKA Moskva Seydou Doumbia odmítl hattrick, když v duelu s PSV Eindhoven za stavu 3:0 neproměnil penaltu. Nizozemský celek toho po změně stran využil a dvěma góly Maxima Lestienneho zápas zdramatizoval. CSKA však už svou druhou výhru z posledních 12 zápasů v LM udržel.

Paris St. Germain vyhrál 3:0 na hřišti Šachtaru Doněck zásluhou branek obránců. Nejprve se hlavou prosadil bek Serge Aurier, druhý gól přidal šťastně stehnem po rohu stoper David Luiz. V poslední minutě si navíc dal vlastní gól domácí Darijo Srna. PSG si připsal 18. soutěžní zápas v řadě bez porážky.

Atlético přišlo o sérii i body

Atlético Madrid doma inkasovalo v Lize mistrů poprvé po 729 minutách a hned z toho byla porážka 1:2 s Benficou Lisabon. Domácí neprůstřelnost Atlética ukončil Nicolas Gaitan tvrdou střelou z levého křídla.

Výhru pak vystřelil teprve osmnáctiletý záložník Goncalo Guedes. Atlético doma prohrálo teprve podruhé v historii LM. Předchozí porážku mu uštědřil v roce 2009 jiný portugalský klub Porto.

Fotbalisté Astany získali historicky první bod v hlavní fázi Ligy mistrů. Doma remizovali 2:2 s Galatasarayem Istanbul, poté co dvakrát dohnali náskok soupeře. Turecký celek se sice čtyři minuty před koncem dostal do vedení po vlastním gólu gólmana Nenada Eriče, ale Roger Caňas ještě stihl vyrovnat.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Šachtar Doněck - Paris St. Germain 0:3 (0:2)

Branky: 7. Aurier, 23. Luiz, 90. vlastní Srna. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.).

Malmö - Real Madrid 0:2 (0:1)

Branky: 29. a 90. Ronaldo. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ČK: 78. Yotun (Malmö).

1. Real Madrid 2 2 0 0 6:0 6
2. Paris St. Germain 2 2 0 0 5:0 6
3. Malmö 2 0 0 2 0:4 0
4. Šachtar Doněck 2 0 0 2 0:7 0

Skupina B:

CSKA Moskva - PSV Eindhoven 3:2 (3:0)

Branky: 21. a 36. z pen. Doumbia, 7. Musa - 60. a 68. Lestienne. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (všichni Fr.). ČK: 80. Arias (PSV).

Manchester United - Wolfsburg 2:1 (1:1)

Branky: 34. Mata z pen., 53. Smalling - 4. Caligiuri. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

1. PSV Eindhoven 2 1 0 1 4:4 3
2. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:3 3
Manchester United 2 1 0 1 3:3 3
4. Wolfsburg 2 1 0 1 2:2 3

Skupina C:

Astana - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:1)

Branky: 77. vlastní Balta, 89. Caňas - 31. Kisa, 86. vlastní Erič. Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Flink (všichni Švéd.).

Atlético Madrid - Benfica Lisabon 1:2 (1:1)

Branky: 23. Correa - 36. Gaitan, 51. Guedes. Rozhodčí: Rocchi - Tonolini, Cariolato (všichni It.)

1. Benfica Lisabon 2 2 0 0 4:1 6
2. Atlético Madrid 2 1 0 1 3:2 3
3. Astana 2 0 1 1 2:4 1
Galatasaray Istanbul 2 0 1 1 2:4 1

Skupina D:

Mönchengladbach - Manchester City 1:2 (0:0)

Branky: 54. Stindl - 65. Otamendi, 90. Agüero z pen. Rozhodčí: Turpin - Cano, Danos (všichni Fr.).

Juventus Turín - FC Sevilla 2:0 (1:0)

Branky: 41. Morata, 87. Zaza. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.).

1. Juventus Turín 2 2 0 0 4:1 6
2. FC Sevilla 2 1 0 1 3:2 3
3. Manchester City 2 1 0 1 3:3 3
4. Mönchengladbach 2 0 0 2 1:5 0