Asistent Marek Chřestýše neviděl, jeho kolega ano

Sport Luděk Mádl Sport, Luděk Mádl
20. 11. 2012 17:05
Disciplinární komise poprvé řešila kauzu kolem údajně zmanipulovaného utkání Jablonec - Plzeň.
Rozhodčí Emanuel Marek. Jeho výpověď se neshoduje s ostatními. Proč?
Rozhodčí Emanuel Marek. Jeho výpověď se neshoduje s ostatními. Proč? | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Je tu další záhada. Cestou na zápas Gambrinus ligy mezi Jabloncem a Plzní se skupina sudích zastavila na kávu, ale zatímco sudí Emanuel Marek neví o tom, že by se přitom měli potkat s Martinem Svobodou, všichni tři ostatní rozhodčí to potvrzují.

Tak alespoň předestřelo okolnosti údajně zmanipulovaného utkání na dnešním jednání disciplinární komise kvarteto sudích, které jej letos na jaře rozhodovalo.

Hlavní rozhodčí Tomáš Adámek přitom tvrdí, že v Průhonicích tehdy cestou na zápas dostal od Svobody nabídku 200 000 korun za vítězství Plzně. To ostatně potvrdili i čtvrtý rozhodčí Pavel Býma.

Oba ve svém písemném prohlášení. Na disciplinárku na Strahov se dnes sice dostavili, ale odmítli svou výpověď jakkoli rozšířit, mlčeli.

Byli jsme někde na kávě, ani nevím kde

V autě z Moravy ale tehdy jeli do Jablonce čtyři rozhodčí. Vedle Adámka a Býmy i dva asistenti.

Jeden z asistentů Drahoslav Handlíř tehdy Svobodu viděl, jeho kolega Emanuel Marek vypověděl, že nikoliv. Ani jeden z těchto dvou ovšem podle svých slov neslyšel nic o žádné korupční nabídce.

"Vím, že jsme se někde stavovali na kávě, ale ani nevím, jestli to bylo v Průhonicích, nebo kde, někde u Prahy. S nikým jsme se tam nepotkali," sdělil Aktuálně.cz Marek. "Martina Svobodu navíc neznám, nevím ani, jak vypadá."

Handlíř Chřestýše zahlédl, Marek ne

Markův kolega Drahoslav Handlíř ale verzi Tomáše Adámka (a Pavla Býmy) o údajném setkání se Svobodou, kterému se přezdívá v zákulisí "Chřestýš", podle všeho podpořil. 

"Oba asistenti potvrdili, že cestou na zápas měli zastávku u Prahy. Oba tvrdí, že tam k žádné nabídce k úplatku během zastávky nedošlo, jen se zastavovali na kávu. Jeden z asistentů ovšem potvrzuje, že se s Martinem Svobodou potkali a ten druhý to popírá," sdělil po dnešním jednání disciplinární komise její šéf Jiří Golda.

Handlíř se s novináři nebavil, vylučovací metodou ale snadno dojdeme k tomu, že pokud ho Marek neviděl, byl tím druhým asistentem, co přítomnost Svobody v Průhonicích potvrdil, právě Handlíř.

Chřestýš přijede za týden. S Paclíkem

Před disciplinární komisí dnes vystoupila také předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková, která prohlásila, že oba góly dosažené v utkání byly regulérní. Podobně vypovídali i delegáti zápasu Luboš Helebrant a Josef Vrzal.

Martin Svoboda se z dnešního jednání disciplinárky písemně omluvil, s tím, že je v zahraničí. Svoboda každopádně i ve svém dopise odmítl, že by se účastnil jakékoli korupce. Před komisi předstoupí příští týden.

Společně s ním by měli Golda a spol. vyslechnout i statutární zástupce klubů, o jejichž utkání Adámek v souvislosti s manipulací hovoří, tedy Jablonce a Plzně.

"Mám informaci, že by měl dorazit i majitel Plzně Tomáš Paclík, který té věci přikládá velkou důležitost," prohlásil Golda.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
před 45 minutami

Libanonský premiér oznámí demisi vlády, řekl ministr

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi celé své vlády, podle agentury Reuters to po jednání kabinetu řekl novinářům ministr zdravotnictví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy