AS Řím si poradil s Cagliari a přiblížil se prvnímu Juventus

Aktualizováno 6. 4. 2014 23:00
Fotbalisté AS Řím vyhráli ve 32. kole italské ligy na hřišti Cagliari 3:1 a na druhé příčce tabulky se přiblížili prvnímu Juventusu na pět bodů.
Fotbalisté AS Řím ještě nevzdávají boj o scudetto.
Fotbalisté AS Řím ještě nevzdávají boj o scudetto. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím vyhráli ve 32. kole italské ligy na hřišti Cagliari 3:1 a na druhé příčce tabulky se přiblížili prvnímu Juventusu na pět bodů. Obhájce titulu ovšem čeká v pondělí domácí duel s Livornem. Neapol neskórovala v Parmě a po porážce 0:1 ztrácí na třetí příčce na AS dvanáct bodů.

AS Řím táhl za triumfem hattrickem Destro

Výhru AS zařídil hattrickem Mattia Destro. Třiadvacetiletý útočník nejprve ve 32. minutě zblízka zužitkoval pas Gervinha, po přestávce úspěšně zakončil samostatný únik a hattrick uzavřel po přízemním centru Alessandra Florenziho v 73. minutě.

AS díky prohře Juventusu z posledního kola i úspěchu ve své středeční dohrávce s Parmou (4:2) dnes stáhl zdánlivě nedostižný náskok "Staré dámy" ze čtrnácti na pět bodů.

Juventus čeká dohrávka, Neapol prohrála

Juventus bude nicméně v pondělním duelu s osmnáctým Livornem jasným favoritem. Na svém stadionu zatím v patnácti zápasech neztratil bod a má skóre 40:9.

Neapol nenavázala na triumf nad Juventusem a i podruhé v sezoně nestačila na Parmu po výsledku 0:1. Utkání rozhodl vydařeným volejem z hranice pokutového území záložník Marco Parolo a svému týmu zajistil první vítězství po třech prohrách za sebou a čtyřech bodových ztrátách.

Vyhrálo také Lazio, které touží po Evropě

Lazio zvýšilo své šance na postup do Evropské ligy díky vítězství 2:0 nad Samdorií Janov. Římskému celku nezabránilo v tříbodovém zisku ani vyloučení Lucase Biglii z 57. minuty, naopak k vedoucí brance Antonia Candrevy přidal druhou trefu Senad Lulič. Lazio je šesté, dva body za pátým Interem.

Catania se záložníkem Jaroslavem Plašilem byla blízko ukončení sedmizápasové série bez výhry, nakonec ale nezískala ani bod. O vedení nad FC Turín, které sicilskému týmu získal ve druhé minutě Gonzalo Bergessio, ji připravil jedenáct minut před koncem Alexander Farnerud. Vzápětí se trefil Ciro Immobile a zařídil turínskému celku vítězství 2:1.

Catanii se vzdálilo už na čtyři body předposlední Sassuolo, které v souběžně hraném duelu zvítězilo 2:0 na hřišti Atalanty Bergamo.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Lazio Řím - Sampdoria Janov 2:0 (42. Candreva, 73. Lulič), Bergamo - Sassuolo 0:2 (33. a 71. Sansone), Cagliari - AS Řím 1:3 (89. Pinilla z pen. - 32., 56. a 73. Destro), Catania - FC Turín 1:2 (2. Bergessio - 79. Farnerud, 83. Immobile), Fiorentina - Udine 2:1 (25. Cuadrado, 72. Gonzalo Rodríguez z pen. - 82. Fernandes), Parma - Neapol 1:0 (55. Parolo).

1. Juventus Turín 31 26 3 2 67:22 81
2. AS Řím 32 23 7 2 65:18 76
3. Neapol 32 19 7 6 59:33 64
4. Fiorentina 32 16 7 9 51:34 55
5. Inter Milán 32 12 14 6 51:35 50
6. Parma 32 13 11 8 52:41 50
7. Lazio Řím 32 13 9 10 42:40 48
8. Bergamo 32 14 4 14 37:41 46