AS Řím se po dvou prohrách dočkal zásluhou Krkiče výhry

5. 11. 2011 22:45
Palermo - Boloňa 3:1, Novara - AS Řím 0:2
Radost fotbalistů AS Řím
Radost fotbalistů AS Řím | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím v posledních dvaceti minutách zlomili odpor nováčka Novary a po vítězství 2:0 se posunuli na sedmé místo italské ligy. Ještě o dvě místa lépe je na tom Palermo po domácím vítězství 3:1 nad Boloňou.

Novara na domácí půdě dlouho držela bezbrankový stav, díky kterému by mohla odsunout úřadujícího vicemistra Inter Milán na sestupovou osmnáctou příčku.

Meggiorini mohl dokonce poslat outsidera do vedení, ale při samostatném úniku selhal, naopak vzápětí na druhé straně překonal poprvé obranu domácích Krkic.

Na konečných 2:0 upravil tvrdou hlavičkou po rohovém kopu svou pátou brankou v sezoně Osvaldo. Svěřenci trenéra Luise Enriqueho po dvou porážkách naplno bodovali, což ve vyrovnaném středu tabulky znamenalo posun hned o šest příček vzhůru.

Udine porazilo díky Di Natalemu Palermo a zůstává druhé

Trenér Boloni Stefano Pioli přijel na stadion Palerma dva měsíce poté, co ho sicilský tým ještě před začátkem soutěže po třech měsících v klubu odvolal. Pomsta se mu ale nezdařila, jeho tým prohrál 1:3.

Jedinou branku hostů vstřelil až tři minuty před koncem nadějný záložník Gastón Ramírez. Pioliho nástupce Devis Mangia si připsal páté vítězství v sezoně a jeho tým se posunul na pátou příčku.

Palermo - Boloňa 3:1 (13. Zahavi, 52. Silvestre, 74. Iličič - 87. Ramírez), Novara - AS Řím 0:2 (73. Krkic, 76. Osvaldo).