AS Řím prohrál a přišel o možnost jít do čela, Juve rozprášilo Palermo

29. 11. 2015 17:18
Fotbalisté AS Řím po debaklu od Barcelony v Lize mistrů prohrál i v domácí soutěži. AS doma podlehl Bergamu 2:0 a přišel o možnost dostat se do čela italské soutěže.
Španělskému trenérovi AS Římu Rudimu Gárciovi dnes přibyly další vrásky
Španělskému trenérovi AS Římu Rudimu Gárciovi dnes přibyly další vrásky | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím doma překvapivě prohráli s Bergamem 0:2 a znovu ztratili na čelo tabulky. V pondělním utkání jim může odskočit třetí Fiorentina a také dvojice Inter Milán, Neapol, kterou čeká vzájemný duel o první příčku.

Hráči AS před týdnem remizovali s outsiderem z Boloni a dnes místo nápravy rovnou prohráli. Pět minut před koncem prvního poločasu vystihl rozehrávku obrany římského týmu Alejandro Gómez a zdálky mířil přesně. V 82. minutě potrestal skluz Maicona na střelce první branky z penalty Germán Denis.

Stará dáma se v lize zvedá

Juventus po špatném vstupu do sezony potvrdil zlepšenou formu čtvrtou výhrou v domácí soutěži v řadě. Po dnešním vítězství 3:0 nad Palermem, o které se postarali góly v 54. minutě hlavičkou Mario Mandžukič, minutu před koncem Stefano Sturaro a v závěru nastavení Simone Zaza, je v tabulce pátý.

Nováček z Frosinone v záchranářském duelu zdolal doma Hellas Verona 3:2. V tabulce poslední hosté, kteří zatím získali jen šest bodů za šest remíz, zdramatizovali zápas snížením z 0:3 na 2:3, i když už od 19. minutě hráli v oslabení.

Janov hrál proti Carpi v deseti dokonce už od šesté minuty. Dvě minuty nato se sice ujal díky brance Dioga Figueirase, hosté ale během druhého poločasu skóre otočili na 2:1. Předposlední Carpi se tak vzdálilo Hellasu na tříbodový rozdíl.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

AS Řím - Bergamo 0:2 (40. Gómez, 82. Denis z pen.), Chievo - Udine 2:3 (26. Paloschi, 72. Inglese - 46. a 80. Théréau, 42. vlastní Frey), FC Janov - Carpi 1:2 (8. Figueiras - 57. Borriello, 80. Zaccardo), Frosinone - Hellas Verona 3:2 (22. z pen. a 40. Ciofani, 48. Dionisi - 69. Viviani, 76. Moras), Empoli - Lazio Řím 1:0 (5. Tonelli), Palermo - Juventus Turín 0:3 (54. Mandžukič, 89. Sturaro, 90+3. Zaza)