West Ham se raduje z druhé výhry v sezoně, Coufal nenastoupil

Aktualizováno 1. 10. 2022 20:46
Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem v sestavě porazili v 9. kole anglické Premier League Wolverhampton 2:0 a připsali si druhé vítězství v sezoně, první na domácím stadionu. Vladimír Coufal za "Kladiváře" nenastoupil.
Fotbalisté West Hamu slaví druhý gól v síti Wolverhamptonu
Fotbalisté West Hamu slaví druhý gól v síti Wolverhamptonu | Foto: Reuters

Skóre otevřel v 29. minutě Scamacca. Italský reprezentant, který do londýnského klubu přestoupil v létě ze Sassuola, dal první ligovou branku v dresu West Hamu. Brzy po přestávce zvýšil po zblokované střele Kehrera pohotovou střelou k tyči Bowen.

Další ztrátu utrpěli fotbalisté Liverpoolu, kteří doma remizovali v 9. kole s Brightonem 3:3. Hosté z jihu Anglie vedli už po 17 minutách na Anfieldu 2:0 po dvou brankách Trossarda.

"Reds" skóre otočili díky dvěma trefám Firmina a vlastnímu gólu Webstera v 63. minutě. Sedm minut před koncem řádné hrací doby ale završil po pěkné týmové akci Trossard hattrick.

Liverpool podruhé za sebou remizoval a nadále se mu v lize příliš nedaří. Na devátém místě ztrácí už jedenáct bodů na vedoucí Arsenal. Ten zvítězil na domácím hřišti ve 192. severolondýnském derby nad Tottenhamem Hotspur 3:1.

Skóre otevřel ve 20. minutě Partey přesnou střelou zpoza vápna do pravého horního rohu Llorisovy branky.

Hosté vyrovnali o 11 minut později, kdy se z penalty trefil kanonýr Kane. Čtyři minuty po přestávce vrátil Arsenalu vedení Jesus a v 67. minutě dovršil výsledek Xhaka.

V té době už hrál Tottenham v deseti po vyloučení obránce Emersona Royala za surovou hru. "Kohouti" prohráli poprvé v sezoně.

Chelsea poprvé zvítězila pod novým koučem Grahamem Potterem. V londýnském derby "Blues" porazili domácí Crystal Palace 2:1. V 7. minutě otevřel skóre domácí Edouard, ale sedm minut před přestávkou vstřelil první gól v dresu Chelsea Aubameyang a v poslední minutě dokonal obrat Gallagher.

Fulham doma podlehl Newcastlu po nepodařeném prvním poločase a v dlouhém oslabení 1:4. Už v 8. minutě musel opustit hrací plochu Chalobah za zmaření zjevné brankové možnosti a do přestávky početní výhodu využili Wilson, Almirón a Longstaff. Po přestávce se znovu prosadil Almirón, až těsně před koncem snížil Reid.

Everton navázal na první ligovou výhru z minulého kola a na hřišti Southamptonu zvítězil 2:1 po brankách Coadyho a McNeila. Za domácí se trefil Aribo. Tým z jihu Anglie prohrál potřetí v řadě.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

West Ham United - Wolverhampton 2:0(30. Scamacca, 55. Bowen), Arsenal - Tottenham 3:1 (20. Partey, 49. Jesus, 67. Xhaka - 31. Kane z pen.), Liverpool - Brighton 3:3 (33. a 54. Firmino, 63. vlastní Webster - 4., 18. a 83. Trossard), Bournemouth - Brentford 0:0, Crystal Palace - Chelsea 1:2 (7. Edouard - 39. Aubameyang, 90. Gallagher), Fulham - Newcastle 1:4 (88. Reid - 33. a 57. Almirón, 11. Wilson, 43. Longstaff), Southampton - Everton 1:2 (49. Aribo - 52. Coady, 54. McNeil).

1. Arsenal 8 7 0 1 20:8 21
2. Manchester City 7 5 2 0 23:6 17
3. Tottenham 8 5 2 1 19:10 17
4. Brighton 7 4 2 1 14:8 14
5. Chelsea 7 4 1 2 10:10 13
6. Manchester United 6 4 0 2 8:8 12
7. Newcastle 8 2 5 1 12:8 11
8. Fulham 8 3 2 3 13:15 11