Arsenal zvítězil v Leicesteru 2:0 a letí vzhůru, Chelsea nasadila k trháku

30. 10. 2021 15:48
Fotbalisté Arsenalu v 10. kole anglické ligy zvítězili na hřišti Leicesteru 2:0, prodloužili sérii bez porážky na devět soutěžních zápasů a poskočili na páté místo neúplné tabulky. Chelsea porazila Newcastle 3:0 a navýšila svůj náskok v čele tabulky. Blues využili zaváhání nejbližších pronásledovatelů z Liverpoolu a Manchesteru City.
Aaron Ramsdale slaví triumf Arsenalu na půdě Leicesteru
Aaron Ramsdale slaví triumf Arsenalu na půdě Leicesteru | Foto: Reuters

“Reds” remizovali s Brightonem 2:2. Liverpool poslal do vedení kapitán Henderson, jenž využil nahrávku nejlepšího týmového střelce Salaha. Druhou branku domácích přidal v 24. minutě po povedeném křižném pasu Oxlade-Chamberlaina útočník Mané. Brighton snížil čtyři minuty před pauzou, kdy nenápadnou ranou z pětadvaceti metrů vrátil “Racky” do hry Mwepu. Na 2:2 srovnali hosté v 65. minutě zásluhou Trossarda, jenž si pohrál se stopery a bezpečně prostřelil Alissona.

Překvapivou výhru si z Manchesteru odvezli fotbalisté Crystal Palace. Svěřenci Patricka Vieiry vedli díky brance Zahy z 6. minuty. Domácí si zkomplikovali cestu za obratem v nastavení první půle, kdy Laporte propadl v souboji se Zahou a svou chybu vyřešil jen za cenu faulu na červenou kartu. Fotbalisté City dokázali i v deseti zásluhou srovnat Jesuse, ale asistent rozhodčího u videa odhalil těsný ofsajd a branku odvolal. Druhý úder favoritovi zasadil před koncem Gallagher.

Chelsea využila zaváhání hlavních rivalů a po výhře 3:0 v Newcastlu odskočila druhému Liverpoolu na rozdíl tří bodů. Dvěma góly pomohl Blues obránce Reece James, který je se čtyřmi trefami nejlepším střelcem Chelsea v soutěži.

Arsenal oba góly vstřelil už v úvodní dvacetiminutovce. Vedoucí trefu zařídil v páté minutě Gabriel hlavičkou z rohu, poté zvýšil Smith-Rowe střelou po odraženém míči. Londýnský tým několikrát výrazně podržel brankář Ramsdale. Zřejmě nejlepší zákrok předvedl na konci první půle, kdy Maddisonův přímý kop vytáhl na břevno.

Po čtyřech zápasech bez ligové výhry zabral Manchester United, porazil Tottenham 3:0 a velkou úlevu cítil zejména kouč Ole Gunnar Solskjaer, jenž byl pod velkým tlakem. United poslal do vedení v 39. minutě krásným volejem Ronaldo. Portugalská hvězda si naběhla na centr krajana Fernandese a poprvé prostřelila Llorise. I ve druhém gólu měl prsty Ronaldo, v 64. minutě našel průnikovou přihrávkou Cavaniho a čtyřiatřicetiletý uruguayský útočník zvýšil na 2:0. Skóre uzavřel po úniku Rashford.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo: Leicester - Arsenal 0:2 (5. Gabriel, 18. Smith Rowe), Burnley - Brentford 3:1 (4. Wood, 32. Lowton, 36. Cornet - 79. Ghoddos), Liverpool - Brighton 2:2 (4. J. Henderson, 24. Mané - 41. Mwepu, 65. Trossard), Manchester City - Crystal Palace 0:2 (6. Zaha, 88. Gallagher), Newcastle - Chelsea 0:3 (65. a 77. R. James, 80. Jorginho z pen.), Watford - Southampton 0:1 (20. Ch. Adams), Tottenham - Manchester United 0:3 (39. Ronaldo, 64. Cavani, 86. Rashford).

1. Chelsea 10 8 1 1 26:3 25
2. Liverpool 10 6 4 0 29:8 22
3. Manchester City 10 6 2 2 20:6 20
4. West Ham United 9 5 2 2 16:10 17
5. Manchester United 10 5 2 3 19:15 17
6. Arsenal 10 5 2 3 12:13 17
7. Brighton 10 4 4 2 11:11 16
8. Tottenham 10 5 0 5 9:16 15