Everton si připsal první ligovou výhru v sezoně, odnesl to West Ham

18. 9. 2022 15:27
Fotbalisté West Hamu v osmém kole anglické ligy prohráli 0:1 s Evertonem, který si tak připsal první vítězství v nové sezoně. Ve druhém dnešním duelu si Arsenal poradil 3:0 s Brentfordem nadále vede tabulku Premier League.
Tomáš Souček
Tomáš Souček | Foto: Reuters

O výhře Evertonu rozhodl v 53. minutě Maupay. Francouzský útočník, který do liverpoolského celku přišel v létě z Brightonu, zaznamenal první zásah v novém působišti.

West Ham, za který Souček s Coufalem odehráli celý zápas, naopak prohrál popáté ze sedmi odehraných kol a je na sestupových příčkách. Navíc zatím v Premier League dal jen tři branky.

Arsenal se dostal do vedení po rohovém kopu v 17. minutě, kdy si na centr Saky naskočil Saliba a skóroval. Také druhý gól padl hlavou, tentokrát centroval Xhaka a čtvrtý zásah v sezoně vstřelil brazilský útočník Jesus.

V úvodu druhého poločasu se hosté prosadili potřetí, postaral se o to Vieira, který poprvé nastoupil v základní sestavě. Letní posila z Porta přesnou střelou zpoza vápna stanovila konečné skóre zápasu.

V druhé minutě nastavení místo Vieiry přišel na hřiště patnáctiletý záložník Nwaneri a stal se nejmladším hráčem v historii Premier League.

Zápasy Manchester United - Leeds a Chelsea - Liverpool byly odloženy kvůli pohřbu Alžběty II.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo: Brentford - Arsenal 0:3 (17. Saliba, 28. Jesus, 49. Vieira), Everton - West Ham United 1:0 (53. Maupay).

1. Arsenal 7 6 0 1 17:7 18
2. Manchester City 7 5 2 0 23:6 17
3. Tottenham 7 5 2 0 18:7 17
4. Brighton 6 4 1 1 11:5 13
5. Manchester United 6 4 0 2 8:8 12
6. Fulham 7 3 2 2 12:11 11
7. Chelsea 6 3 1 2 8:9 10
8. Liverpool 6 2 3 1 15:6 9