Arsenal vypadl z FA Cupu, Chelsea vydřela remízu

18. 2. 2012 21:00
Chelsea - Birmingham 1:1, Sunderland - Arsenal 2:0
Rozčarovaný Arséne Wenger
Rozčarovaný Arséne Wenger | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea i s brankářem Petrem Čechem pouze remizovali v osmifinále Anglického poháru 1:1 s Birminghamem. Na hřišti druholigového soupeře budou muset odehrát odvetu.

Hosté přišli na Stamford Bridge brzy o zraněného kapitána Stephena Carra, ale i tak se ujali vedení. Ve 20. minutě se trefil David Murphy. Chelsea mohla vzápětí vyrovnat z penalty, jenže Juan Mata brankáře Kevina Doyla nepřekonal.

Manchester City porazil Aston Villu a je zpátky v čele

Trápící se londýnský tým, na jehož lavičce by podle spekulací mohl brzy skončit trenér André Villas-Boas, nakonec vybojoval alespoň remízu díky přesné hlavičce útočníka Daniel Sturridge.

Z FA Cupu vypadl Arsenal, který prohrál v Sunderlandu 0:2. Gunners prohrávali od čtyřicáté minuty, kdy náhradního brankáře Lukasze Fabianského překonal střelou z hranice pokutového území Kieran Richardson. Devátý tým Premier League si poté hlídal výsledek a vyrážel do otevřené obrany svěřenců Arséna Wengera.

Už po příchodu střídajícího záložníka Tomáše Rosického jeden z brejků vyústil ve vlastní gól Alexe Oxlade-Chamberlaina, kterému nevyšla snaha zastavit míč na brankové čáře. Po dnešní porážce "Kanonýři" téměř jistě skončí bez zisku jakékoliv trofeje sedmou sezonu v řadě.

Osmifinále Anglického poháru fotbalistů:

Chelsea - Birmingham (II) 1:1, Everton - Blackpool (II) 2:0, Millwall (II) - Bolton 0:2, Norwich - Leicester (II) 1:2, Sunderland - Arsenal 2:0.