Arsenal vyhrál v Blackpoolu. V brance nastoupil Lehmann

10. 4. 2011 19:15
Man United - Fulham 2:0, Blackpool - Arsenal 1:3
Dimitar Berbatov
Dimitar Berbatov | Foto: Reuters

Londýn - Další krůček k mistrovskému titulu udělali v Premier League fotbalisté Manchesteru United. Ve 32. kole na Old Trafford porazili brankami Berbatova a Valencii 2:0 Fulham.

Šest kol před koncem vedou United o sedm bodů před Arsenalem, který zvítězil 3:1 na hřišti sedmnáctého Blackpoolu. Arsenal má ale ještě k dobru dohrávku s Tottenhamem.

Arsenal chystá čistku. Odejít prý bude muset i Rosický
Vulgárnímu Rooneymu byl potvrzen dvouzápasový trest
Rooney zařídil hattrickem ´ďábelský´ obrat na West Hamu

Svěřenci trenéra Arséna Wengera přerušili sérii pěti soutěžních utkání bez výhry. Venku zvítězili vůbec poprvé od 19. ledna, kdy v Anglickém poháru zdolali druholigový Leeds.

Rosický zůstal opět jen na lavičce

Úspěšný návrat do branky hostů prožil německý veterán Jens Lehmann. Jednačtyřicetiletý gólman musel narychlo zastoupit Španěla Manuela Almuniu, který se zranil při předzápasovém rozcvičování.

Jens Lehmann
Jens Lehmann | Foto: Reuters

Lehmann naposledy chytal za "Kanonýry" před třemi lety, nedávno se vrátil z fotbalového důchodu a podepsal s nimi smlouvu do konce sezony.

Arsenal v prvním vzájemném duelu na stadionu Emirates deklasoval Blackpool 6:0 a dobře začal i na půdě zachraňujícího se soupeře. Hosty poslal do vedení v 18. minutě záložník Abou Diaby a hned za tři minuty zvýšil bek Emmanuel Eboué.

Do druhého poločasu měli naopak lepší nástup domácí a z jejich velkého náporu snížil v 52. minutě útočník Gary Taylor-Fletcher.

Londýnské mužstvo, na jehož lavičce zůstal reprezentační kapitán Tomáš Rosický, však soupeři vyrovnat nedovolil. Vítězství Arsenalu pojistil čtvrt hodiny před koncem nejlepší střelec mužstva Robin van Persie svým dvanáctým ligovým zásahem v sezoně.

Chelsea se protrápila k výhře nad Wiganem

United se museli v zápase obejít bez Rooneyho, který byl potrestán za vulgární oslavu gólu. Už během první půlhodiny ovšem rozhodli o svém vítězství.

Tabulce střelců anglické ligy kraluje Dimitar Berbatov, který dal už svůj jedenadvacátý gól sezony. Naopak ekvádorský záložník Valencia skóroval v dresu United poprvé v sezoně.

Florent Malouda
Florent Malouda | Foto: Reuters

Výhru slaví i londýnský Chelsea, která se ale na domácí výhru proti Wiganu pořádně natrápila. Jediný gól utkání zaznamenal až v 67. minutě francouzský křídelník Florent Malouda.

Podíl na výhře, která vynesla Chelsea na třetí místo tabulky, měl i český brankář Petr Čech, který v závěru chytil hlavičku hostujícího Di Santa.

Stále pokračuje trápení Fernanda Torrese, který se v dresu londýnského celku stále netrefil. Na gól už čeká deset zápasů a 648 minut.

Doma zvítězil i pátý Tottenham, který udolal 3:2 Stoke City. Svůj zkrat ze zápasu Ligy mistrů na půdě Realu Madrid, kdy se nechal velmi brzy vyloučit, odčinil Petr Crouch. Útočník zaznamenal dvě branky vítězů.

Wolverhampton - Everton 0:3 (21. Beckford, 39. Neville, 45. Biljaletdinov), Blackburn - Birmingham 1:1 (45.+7 Hoilett - 32. Bowyer), Bolton - West Ham United 3:0 (14. a 51. Sturridge, 20. I Čong-jong), Chelsea - Wigan 1:0 (67. Malouda), Manchester United - Fulham 2:0 (12. Berbatov, 32. Valencia), Sunderland - West Bromwich 2:3 (10. vlastní Shorey, 31. Bardsley - 28. Odemwingie, 54. Mulumbu, 72. Scharner), Tottenham - Stoke 3:2 (11. a 34. Crouch, 18. Modrič - 27. Etherington, 41. Jones), Blackpool - Arsenal 1:3 (52. Taylor-Fletcher - 18. Diaby, 21. Eboué, 76. Van Persie), Aston Villa - Newcastle 1:0 (24. Collins).

1. Manchester United 32 20 9 3 70:32 69
2. Arsenal 31 18 8 5 62:30 62
3. Chelsea 31 17 7 7 55:25 58
4. Manchester City 31 16 8 7 50:27 56
5. Tottenham 31 14 11 6 44:36 53
6. Liverpool 31 13 6 12 42:38 45
7. Everton 32 10 14 8 45:41 44
8. Bolton 32 11 10 11 46:43 43