Arsenal vyhrál na hřišti Fulhamu a získal první body

24. 8. 2013 20:45
Fotbalisté Arsenalu se záložníkem Tomášem Rosickým v základní sestavě vyhráli ve druhém kole anglické ligy londýnské derby na hřišti Fulhamu 3:1.
První výhru Arsenalu v ročníku zajistil dvěma góly Lukasz Podolski.
První výhru Arsenalu v ročníku zajistil dvěma góly Lukasz Podolski. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu se záložníkem Tomášem Rosickým v základní sestavě vyhráli ve druhém kole anglické ligy londýnské derby na hřišti Fulhamu 3:1 a získali první body do tabulky.

Sunderland, za který odehrál celý zápas obránce Ondřej Čelůstka, přišel tři minuty před koncem o vedení v Southamptonu a remizoval tam 1:1.

Rosický odehrál 70 minut

Arsenal byl loni nejúspěšnějším týmem londýnských derby, když v nich získal 19 bodů. Díky dnešní výhře na Craven Cottage se mu jako prvnímu týmu podařilo v utkáních klubů z hlavního města vybojovat sté vítězství.

Skóre otevřel ve 14. minutě Olivier Giroud, který se trefil ve třetím zápase v řadě poté, co si zpracoval střelu Aarona Ramseyho.

Na 3:0 upravil nejprve prudkou dorážkou a poté pohodlnou střelou po zadovce Santiho Cazorly útočník Lukas Podolski.

Po odchodu Rosického, kterého vystřídal v 70. minutě Jack Wilshere, zkazil čisté konto brankáři "Kanonýrů" Wojciechovi Szczesnému útočník Darren Bent.

Čelůstka i Vydra remizovali

Liverpool podobně jako v prvním kole vyhrál 1:0 a znovu se o gól zasloužil Daniel Sturridge. Třiadvacetiletý útočník se ve 21. minutě octl sám v pokutovém území Aston Villy, položil si brankáře Brada Guzana a stihl ještě v pádu zakončit do šibenice.

Sunderland na úvod sezony prohrál 0:1 s Fulhamem a dnes byl naopak blízko jednogólovému vítězství. Do vedení se dostal už ve třetí minutě, kdy se po rohu trefil hlavičkou Čelůstkův spoluhráč Emanuele Giaccherini.

Tři minuty před koncem však jeho obrana neuhlídala při standardní situaci Josého Ponteho, který vyrovnal.

I podruhé zasáhl do utkání z lavičky útočník West Bromwiche Matěj Vydra, ale svému týmu k první vstřelené brance v ročníku nepomohl.

Po porážce 0:1 se Southamptonem dnes nula na kontě vstřelených branek stačila Albionu alespoň na bod za remízu 0:0 s Evertonem.

Hull v domácí premiéře vyhrál

Nováček Hull po třech letech odehrál v Premier League domácí utkání a hned získal tři body.

Výhru 1:0 nad Norwichem mu zařídil ve 22. minutě z penalty Robbie Brady po faulu na Yannicka Sagba. Právě faulovaný hráč ale svůj tým záhy oslabil zákrokem na Russella Martina, ale Hull hodinové oslabení zvládl.

Před utkáním protestovalo asi čtyřicet fanoušků Hullu proti změně názvu na "Hull Tigers" s transparentem "Jsme klub, nikoliv značka".

Výsledky 2. kola:

Fulham - Arsenal 1:3 (77. Bent - 41. a 68. Podolski, 14. Giroud), Everton - West Bromwich 0:0, Hull - Norwich 1:0 (22. Brady z pen.), Newcastle - West Ham United 0:0, Southampton - Sunderland 1:1 (87. Fonte - 3. Giaccherini), Stoke - Crystal Palace 2:1(58. Adam, 62. Shawcross - 31. Šamach), Aston Villa - Liverpool 0:1 (21. Sturridge).

1. Chelsea 2 2 0 0 4:1 6
2. Liverpool 2 2 0 0 2:0 6
3. West Ham United 2 1 1 0 2:0 4
4. Southampton 2 1 1 0 2:1 4
5. Manchester City 1 1 0 0 4:0 3
6. Manchester United 1 1 0 0 4:1 3
7. Tottenham 1 1 0 0 1:0 3
8. Aston Villa 3 1 0 2 4:4 3