Arsenal třemi góly porazil Aston Villu, vyhrál i ManUtd

27. 12. 2009 18:50
Manchester stáhl ztrátu na Chelsea na dva body
Cesc Fábregas
Cesc Fábregas | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v dohrávce 19. kola Premier League na hřišti Hullu City 3:1 a stáhli ztrátu na vedoucí Chelsea na dva body.

O další dva body zpět je Arsenal, který porazil v bitvě dvou soupeřů z čela tabulky Aston Villu 3:0 a odpoutal se od svého soupeře. Kanonýři navíc mají stále k dobru dohrávku 2. kola na hřišti Boltonu.

O výhře Arsenalu rozhodl ve druhém poločase dvěma góly kapitán Cesc Fábregas, který kvůli svalovému zranění nastoupil až v 57. minutě. Po vstřelení druhého gólu v 81. minutě se ale opět zranil a musel střídat. Skóre uzavřel v nastavení Abou Diaby.

Fábregase čeká v pondělí podrobnější vyšetření. Pokud si natáhl sval, může chybět Arsenalu další tři týdny.

"Věděli jsme před zápasem, že to není ideální. Byl to risk, ale udělal bych to znovu. Někdy musíte následovat svůj instinkt," řekl k nasazení španělského záložníka trenér Kanonýrů Arséne Wenger.

Aston Villa naopak prozatím nevyužila příležitost stát se prvním týmem od ročníku 1994/95, který by v jediné sezoně dokázal porazit kompletní čtveřici elitních týmů Manchester United, Arsenal, Chelsea a Liverpool.

Manchester se proti předposlednímu týmu ligové tabulky prosadil až v závěrečných sekundách prvního poločasu, kdy se po centru prosadil zblízka Rooney a dotáhl se s 13 brankami do čela tabulky střelců.

Po změně stran sice z penalty vyrovnal Fagan, favorit se ale radoval ještě dvakrát po vlastním gólu Dawsona a brance Berbatova.

Arsenal - Aston Villa 3:0