Arsenal skolil v derby Chelsea už v první půli a vrátil se do čela anglické ligy

2. 5. 2023 23:08
Fotbalisté Arsenalu v 34. kole anglické ligy zvládli domácí londýnské derby s Chelsea a po výhře 3:1 se dostali do čela neúplné tabulky o dva body před Manchester City. Obhájci titulu ale mají dva zápasy k dobru, ten nejbližší sehrají ve středu proti West Hamu.
Martin Ödegaard a Leandro Trossard slaví gól Arsenalu proti Chelsea.
Martin Ödegaard a Leandro Trossard slaví gól Arsenalu proti Chelsea. | Foto: Reuters

Arsenal v lize uspěl po čtyřech zápasech bez výhry. Za triumfem ho nasměroval dvěma góly v 18. a 31. minutě kapitán Ödegaard. Norský záložník má na kontě v tomto ligovém ročníku už 14 branek. Ještě do pauzy přidal třetí trefu utkání Gabriel Jesus, za hosty jen snížil v 65. minutě Madueke.

Dvanáctá Chelsea nevyhrála devátý soutěžní duel v řadě, během nelichotivé série uhrála pouze dvě remízy. "Blues" pokračují ve špatných výsledcích pod koučem Lampardem, jenž převzal tým před měsícem a povede ho do konce sezony. Od nástupu klubové legendy na lavičku prohrála Chelsea všech šest zápasů.