Arsenal rozdrtil Cardiff, zářil navrátilec Eduardo

yac
16. 2. 2009 22:42
Arsenal - Cardiff 4:0
Niclas Bendtner mohl jen litovat, že nevstřelil více než jeden gól. Šance na to měl. | Foto: Sport

Londýn - Arsenál Londýn ve čtvrtém kole nejstarší fotbalové soutěže na světě, britského FA Cupu, nepřipustil žádné překvapení a na svém trávniku porazil loňského finalistu soutěže Cardiff 4:0.

Arsenal se pevně chopil role favorita a v úvodních minutách držel šance Cardiffu nad vodou pouze brankář Heaton. Ten se obzvláště vyznamenal při šancích Bendtnera.

Za "Kanonýry" v utkání také poprvé po hrůzném zranění z loňského února nastoupil Eduardo Da Silva a na hřišti byl hodně vidět.

Ve dvacáté minutě byla jeho aktivita odměněna i první brankou v síti hostů, to když si chorvatský reprezentant Eduardo narazil na vápně s Velou a hlavičkou nedal Heatonovi šanci.

Arsenal pokračoval v tlaku a výsledkem byla další branka, kterou snad ve své páté gólové šanci, tentokráte po hlavičce z centrovaného rohu, konečně vsítil v 34. minutě Bendnter.

Zatímco Bendnter pálil další šance, dočkal se svého druhého zásahu hrdina večera Eduardo. V šedesáté minutě byl totiž nedaleko desítky Cardiffu faulován a nemohla následovat než penalta, kterou sám postižený proměnil.

Čtěte více: Beckham do Galaxy nechce. Neví, co má dělat víc

O šest minut později dokonce Eduardo mohl dokončit hattrick, ale ve velké šanci sám proti Heatonovi nedal.

Zvýšenou aktivitu zaznamenal i Cardiff, ale z několika pološnací se mu gól vstřelit nepodařilo. Naopak ještě jednou zahřmělo na druhé straně, když se chvíli před koncem prosadil střídající van Persie.

A tak nakonec skončilo utkání pátého týmu první anglické ligy s pátým týmem druhé ligy výsledkem 4:0. Po výsledku 0:0 z prvního zápasu na hřišti velšského týmu tedy dál postupuje Arsenal.