Arsenal prohrál přestřelku s United a titul se mu opět vzdálil

"Herec" van Gaal mohl proti Arsenalu slavit tři body
Nizozemský trenér si zřejmě stěžoval na Alexise Sáncheze, jenž podle něj v soubojích až příliš ochotně padal.
Ale jinak mohl být s výkonem svých svěřenců spokojený. Především pak ze skvělého výkonu Marcuse Rashforda, jenž dal dva góly a na třetí vyhrál. Domácí tak slavili výhru 3:2.
Hráči United se díky tomu posunuli zpět na páté místo o tři body za městského rivala City, který má však zápas k dobru.
Van Gaal se sice musel obejít bez ofenzivních hráčů Martiala a Rooneyho, mrzet ho to ale nemuselo.
28. 2. 2016 16:58
V pohledné přestřelce 27. kola anglické Premier League prohrál Arsenal na půdě Manchesteru United 2:3 a na první Leicester ztrácí už pět bodů. Druhý Tottenham naopak otočil duel proti Swansea, vyhrál 2:1 a na lídra mu chybí jen bod.

Manchester - V pohledné přestřelce 27. kola anglické fotbalové Premier League prohrál Arsenal na půdě Manchesteru United 2:3 a na první Leicester ztrácí už pět bodů. Druhý Tottenham naopak otočil duel proti Swansea, vyhrál 2:1 a na lídra mu chybí jen dva body.

Utkání Arsenalu jsme sledovali živě.

Hrdinou utkání na Old Trafford byl teprve osmnáctiletý hrotový útočník Marcus Rashford. Ten debutoval v sestavě Red Devils ve čtvrtek v Evropské lize a dvěma brankami pomohl vyřadit dánský Midtjylland.

Od Louise van Gaala proto dostal šanci znovu a postavil se proti favorizovanému Arsenalu k prvnímu utkání Premier League v kariéře. A znovu exceloval.

Kanonýři začali aktivněji a měli míč častěji na svých kopačkách, své náznaky šancí ale neproměnili a tak udeřili domácí. Ve 29. minutě se k pěknému centru Varely dostal právě Rashford a prudkou ranou pod břevno překonal českého brankáře Petra Čecha.

Netrvalo to ani tři minuty a Old Trafford vybuchl znovu. Tentokrát centroval Lingaard, zakončovatel byl stejný. Rashford tentokrát nedal Čechovi šanci přesnou hlavičkou.

Arsenal se rozhodně nechtěl vzdát a ještě před poločasem dokázal zápas zdramatizovat. Byl to Danny Welbeck, bývalý hráč United, který dokázal tečovat centr Mesuta Özila mimo dosah brankáře De Gey. Německý záložník si připsal už osmnáctou gólovou asistenci v sezoně, čímž vyrovnal Lamparda a Fábregase. Na absolutní rekord Thierryho Henryho mu chybí dvě gólové přihrávky.

Druhý poločas odstartoval tlakem Kanonýrů, opět se ale jednalo spíše o platonickou převahu, která nevedla k vyloženým šancím. To brejky domácích ďáblů byli nebezpečnější. Jeden z nich vedl Mata, našel Rashforda, který si počkal na z druhé vlny nabíhajícího Andera Herreru. Jeho ránu pak nešťastně tečoval Koscielny mimo Čechův dosah - 3:1.

O čtyři minuty později ale Gunners vstřelili další kontaktní gól. Přesnou dorážkou se prezentoval Özil. Závěr přinesl emotivní bitvu, v níž Arsenal sice dominoval, do velkých šancí se ale vinou tragické finální fáze nedostal.

Spurs popáté otočili nepříznivý stav

Zaváhání Arsenalu využil k osamostatnění se na druhé pozici rival z Tottenhamu, který otočil zápas se Swansea a vyhrál 2:1. Od 19. minuty musel dohánět manko, když Paloschi vstřelil svůj první gól v anglické lize po příchodu z veronského Chieva. Dvacet minut před koncem ale vyrovnal střídající Chadli a obrat dokonal o chvíli později první trefou v sezoně obránce Rose.

"Kohouti" popáté v tomto ročníku otočili nepříznivý stav a získali tři body, což se nikomu jinému v lize nepovedlo. Díky tomu zvítězili pošesté v řadě a s 54 body z 27 zápasů překonali klubový rekord, který dosud činil po stejném počtu duelů o bod méně.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Manchester United - Arsenal 3:2 (29. a 32. Rashford, 65. Herrera - 40. Welbeck, 69. Özil), Tottenham - Swansea 2:1 (70. Chadli, 77. Rose - 19. Paloschi).

Zápasy Liverpool - Everton a Newcastle - Manchester City byly odloženy kvůli finále Ligového poháru.