Arsenal postoupil přes Manchester City do finále poháru

23. 4. 2017 18:42
Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance porazili v semifinále Anglického poháru ve Wembley Manchester City 2:1 po prodloužení. Rozhodl Alexis Sánchez gólem ve 101. minutě.
PL, Chelsea-Arsenal: Petr Čech
PL, Chelsea-Arsenal: Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Ve finále se svěřenci trenéra Arséna Wengera 27. května střetnou v londýnském derby s lídrem Premier League Chelsea, jež v sobotu vyřadila Tottenham.

První větší šanci měl po čtvrthodině Manchester, Silvovu hlavičku ale vyrazil Čech nad branku. O chvíli později na druhé straně rozvlnil síť Koscielny, jeho trefa ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. Ve stejný čas musel hřiště opustit zraněný Silva, nahradil jej Sterling.

Také Manchesteru nebyl uznán gól: pět minut před koncem poločasem odcentroval Sané, míč se dostal k Agüerovi a ten zakončil. Čech jeho střelu vyrazil pravděpodobně až za čárou, pro potvrzení ale míč dorazil do brány Sterling. Stav se ale nezměnil, podle rozhodčích totiž balon vletěl do zámezí už po Saného přihrávce.

V 62. minutě už mohli svěřenci Pepa Guardioly slavit. Po Ramseyho zaváhání se do úniku dostal Agüero a překonal českého brankáře. Argentinský kanonýr skóroval v posledních šesti soutěžních utkáních.

Vedení "Citizens" ale vydrželo jen devět minut, než po centru Oxlade-Chamberlaina skóroval sváteční střelec Monreal. Španělský obránce dal poslední dva góly za Arsenal právě v Anglickém poháru do sítě obou manchesterských klubů.

Závěr základní hrací doby přinesl šance na obou stranách, blíže gólu byli hráči City. Tourého střelu vyrazil Čech konečky prstů na tyč, o tři minuty později Fernandinho trefil břevno.

Nakonec to ale byli "Kanonýři", kdo byl v prodloužení úspěšný. Obrat dokonal Sánchez, který se v 13 pohárových zápasech přímo podílel na stejném počtu branek: sedm dal a na šest přihrál.

Do druhé části prodloužení naskočil Iheanacho a Manchester City se stal prvním týmem, který využil možnost čtvrtého střídání v nastaveném čase FA Cupu. Gól ale "Citizens" nedali, Arsenal tak uspěl i ve třetím prodlužovaném semifinále FA Cupu v řadě a bude moci zabojovat o 13. triumf.