City rozdrtilo v derby United, ligu vede Arsenal a Tottenham

FOTO Čtyřka! Tak Rudí ďáblové dostali nařezáno od City
Samir Nasri a jeho box s rohovým praporkem. Po čtvrtém gólu v 50. minutě vypukla na Etihad Stadium elektrizující euforie.
Wayne Rooney by se nejraději propadl, takový debakl jeho tým dlouho nepamatuje.
Ale pojďme popořádku. Jako první se prosadil přesným volejem Sergio Agüero. De Gea byl krátký.
Kompany dostal pěstí od španělského brankáře Rudých ďáblů. Byla to ale jedna z mála ran, kterou museli suverénní domácí skousnout.
22. 9. 2013 19:15

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City rozstříleli v městském derby obhájce titulu United 4:1 a utkání s hlavním rivalem vyhráli podruhé v řadě.

V tabulce se posunuli na třetí místo za Arsenal, který i bez zraněného záložníka Tomáše Rosického porazil Stoke 3:1, a Tottenham, jemuž k výhře 1:0 v Cardiffu pomohla branka v nastavení.

První derby jasně pro Pellegriniho

Manchesterské derby poprvé zažili trenéři City Manuel Pellegrini i United David Moyes a lepší vzpomínky na něj bude mít chilský kouč na lavičce modrého týmu.

Jeho svěřence poslal do vedení už v 16. minutě akrobatickým volejem Sergio Agüero a gólem do šatny v nastavení zvýšil po rohu Yaya Touré.

Dvě minuty po pauze přidal další gól Argentinec Agüero a načal druhou padesátku gólů za City, tři minuty nato pokořil brankáře Davida de Geu také záložník Samir Nasri.

'Rudí ďáblové' pak už nepřipustili, aby se opakoval debakl 1:6 z října 2011, zásluhou přímého kopu v závěru snížili na 1:4, přesto prohráli čtvrtý z posledních šesti vzájemných zápasů.

Hráči United, kterým dnes chyběl kvůli zranění stehna útočník Robin van Persie, poztráceli v první sezoně po odchodu legendárního kouče Alexe Fergusona již osm bodů a v tabulce jsou devátí.

Ramsey je střelecky stále při chuti

Svěřenci trenéra Arséna Wengera se dostali do vedení v páté minutě, kdy se z dorážky po přímém kopu Mesuta Özila trefil Aaron Ramsey a vstřelil sedmý gól v osmi zápasech v této sezoně.

Stoke, které prohrálo všech dosavadních pět ligových duelů na hřišti Arsenalu, vyrovnalo za dvacet minut díky Geoffu Cameronovi.

Ve 36. minutě se nicméně dostal po rohu letní posily Özila k hlavičce Per Mertesacker a oblouček z jeho hlavy zamířil přesně k tyči.

Ve druhé půli ještě pojistil vedení "Kanonýrů" obránce Bacary Sagna, kterému asistoval znovu německý záložník při svém debutu na Emirates Stadium.

Tottenham udržel krok s Arsenalem

Druhý Tottenham dokázal udržet krok s Arsenalem až díky gólu ve třetí minutě nastavení.

V Cardiffu rozhodl brankou na 1:0 až ze čtyřiadvacáté střely "Kohoutů" v zápase tři minuty po vypršení základní hrací doby Paulinho. Na čtyři výhry v pěti zápasech a druhé místo stačí londýnskému týmu skóre 5:1.

Swansea navázala na cenné vítězství 3:0 ve Valencii v základní skupině Evropské ligy a vyhrála na půdě Crystal Palace 2:0.

Skóre duelu proti ligovému nováčkovi načal hned ve druhé minutě Michu, po změně stran čekal na druhou branku jen o minutu déle Dyer.

Výsledky 5. kola:

Arsenal - Stoke 3:1 (5. Ramsey, 36. Mertesacker, 72. Sagna - 26. Cameron), Crystal Palace - Swansea 0:2 (2. Michu, 48. Dyer), Cardiff - Tottenham 0:1 (90.+3 Paulinho),

Manchester City - Manchester United 4:1
Branky: 16. a 47. Agüero, 45.+1 Touré, 50. Nasri - 87. Rooney.
Sestava Man City: Hart - Zabaleta, Nastasič, Kompany, Kolarov - Navas (71. Milner), Touré, Fernandinho, Nasri - Agüero (86. Javi García) - Negredo (75. Džeko).

1. Arsenal 5 4 0 1 11:6 12
2. Tottenham 5 4 0 1 5:1 12
3. Manchester City 5 3 1 1 12:4 10
4. Chelsea 5 3 1 1 6:2 10
5. Liverpool 5 3 1 1 5:3 10