Arsenal jasně přehrál Crystal Palace a anglickou ligu vede již o osm bodů před City

19. 3. 2023 17:34
Vedoucí Arsenal v anglické fotbalové lize porazil Crystal Palace 4:1 a má náskok osmi bodů na druhý Manchester City, který má zápas k dobru.
Radost fotbalistů Arsenalu v ligovém zápase proti Crystal Palace.
Radost fotbalistů Arsenalu v ligovém zápase proti Crystal Palace. | Foto: Reuters

Šesté ligové vítězství "Kanonýrů" v řadě se začalo rodit už v prvním poločase. Ve 28. minutě se trefil Martinelli po přihrávce Saka, který před pauzou přidal druhý gól.

Svěřenci Mikela Artety do druhého poločasu nastoupili ve stejném tempu a necelých deset minut po přestávce zvýšil na 3:0 Xhaka. Crystal Palace snížil po hodině hry zásluhou Schluppa, ale Saka čtvrt hodiny před koncem vrátil Arsenalu třígólové vedení. Jednadvacetiletý anglický reprezentant se prosadil v lize už dvanáctkrát, čímž překonal své dosavadní střelecké maximum.

Arsenal v boji o titul nerozhodilo čtvrteční vyřazení z Evropské ligy poté, co na domácí půdě po penaltovém rozstřelu podlehl Sportingu Lisabon.

Crystal Palace, který v týdnu propustil trenéra Patricka Vieiru, zůstává na 12. místě, ale je jen tři body nad sestupovým pásmem.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Arsenal - Crystal Palace 4:1 (43. a 74. Saka, 28. Martinelli, 55. Xhaka - 63. Schlupp).

1. Arsenal 28 22 3 3 66:26 69
2. Manchester City 27 19 4 4 67:25 61
3. Manchester United 26 15 5 6 41:35 50
4. Tottenham 28 15 4 9 52:40 49
5. Newcastle 26 12 11 3 39:19 47
6. Liverpool 26 12 6 8 47:29 42
7. Brighton 25 12 6 7 46:31 42
8. Brentford 27 10 12 5 43:34 42