Arsenal má blízko do Ligy mistrů, v Istanbulu uhrál remízu

19. 8. 2014 22:38
Londýnský klub bez Tomáše Rosického uhrál na hřišti Besiktase bezbrankovou remízu.
Olivier Giroud z Arsenalu se drží za hlavu po jedné ze zahozených šancí.
Olivier Giroud z Arsenalu se drží za hlavu po jedné ze zahozených šancí. | Foto: Reuters

Istanbul - Londýnský Arsenal má blízko do základní skupiny Ligy mistrů. V úvodním utkání 4. předkola milionářské soutěže totiž uhrál na hřišti Besiktase Istanbul bezbrankovou remízu.

Zajímavé utkání nabídlo řadu šancí na obou stranách, nakonec ale kralovali gólmani. Tomáš Rosický nastoupil pouze na posledních pár minut. Arsenal dohrával bez vyloučeného Aarona Ramseyho.

Hned od prvních vteřin zápasu byl Ba nejaktivnějším hráčem na hřišti. Po rozehrání z půlky hřiště prozkoušel pozornost Szczesnyho, ale ten si poradil. O devět minut později už měl proti voleji stejného hráče z hranice vápna mnohem více práce, ale také balón vyrazil. Na druhé straně se do zakončení zase tlačil Giroud, ale Zengin rovněž odolal.

Besiktas byl po většinu prvního poločasu nebezpečnějším týmem. Dvě dobré střelecké příležitosti měl Kavlak, ale s oběma si polský gólman v dresu Arsenalu věděl rady.

Arsenal mohl skórovat i v deseti

První střelu na Zengina vyslal v 39. minutě Wilshere, ale s jeho technickým pokusem si gólman poradil. Těsně před přestávkou se ještě předvedl Ba, zbavil se Chamberse, z pokutového území už ovšem pálil těsně vedle.

Po přestávce se hra trochu rozkouskovala a přibylo žlutých karet na obou stranách, cože se nakonec stalo osudným hostujícímu Ramseymu, který dostal v 80. minutě druhou žlutou a musel do sprch.

I tak dokázal Arsenal zahrozit, Oxlade-Chamberlein trefil po individuálním průniku tyč. Zápas tak skončil remízou a odveta je otevřená.

V dalších utkáních Salzburg doma přetlačil přemožitele Sparty Malmö 2:1, Steaua porazila jediným gólem Ludogorec a Neapol remizovala v Itálii s Atleticem Bilbao 1:1. Dobrou výchozí pozici si vystřílel v Kodani Bayer Leverkusen, když vyhrál 3:2.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Salcburk - Malmö 2:1 (1:0)

Branky: 16. Schiemer, 54. Soriano - 90. Forsberg.

Steaua Bukurešť - Ludogorec Razgrad 1:0 (0:0)

Branka: 88. Chipciu.

Nemistrovská část:

Besiktas - Arsenal 0:0

ČK: 80. Ramsey (Arsenal).

FC Kodaň - Leverkusen 2:3 (2:3)

Branky: 9. Jörgensen, 13. Amartey - 5. Kiessling, 31. Bellarabi, 43. Son Hung-min.

Neapol - Athletic Bilbao 1:1 (0:1)

Branky: 68. Higuaín - 41. Muniain.