Arsenal je rád, že Rosický hrál. Ale zlobí se na Rusko

Martin Jůzek, Red Spo
11. 9. 2009 10:50
Arsenal se zlobí, že Aršavin hrál za reprezentaci

Londýn - Tomáš Rosický se vrátil do ostrého zápasového tempa. Neoblékl dres Arsenalu, ale české reprezentace. Přesto se zaměstnavatel "Malého Mozarta" na trenéra národního týmu Ivana Haška nezlobí.

Naopak - londýnský celek potěšilo, že se osmadvacetiletý záložník nezranil a konečně hrál.

"Bez problémů odehrál čtyřiapadesát minut," poznamenal kouč "Kanonýrů" Arsene Wenger.

Čtěte dále: Rosický: Nejsem dojatý. A zlobil se na drsné soupeře

Rosický nastoupil v základní sestavě středečního utkání Česka se San Marinem. Prezentoval se slušným výkonem, několikrát se dostal i do zakončení, nicméně bylo na něm vidět, že se nepouští do všech osobních soubojů.

"Je to dobrá zpráva, ale musíme být pořád opatrní," dodal Wenger, který zároveň nechtěl prozradit, zda s českým fotbalistou počítá pro sobotní zápas v Manchesteru, kde Arsenal hraje s tamním City.

Zatímco londýnský celek už jednou prohrál, ambiciózní městský rival Manchesteru United vše vyhrál a ještě nedostal gól.

Možná i proto byl Arsene Wenger rozzlobený na ruský národní tým. Při plnění reprezentačních povinností se mu totiž zranila opora ofenzivních řad Andrej Aršavin, jenž předtím nedohrál ani šlágr v Premier League.

"Jsme z toho zklamáni, protože neměl vůbec hrát. Nebyl ve stavu, aby zvládl celý zápas," konstatoval francouzský kouč, jenž bude kanonýra postrádat i při prvním zápase Ligy mistrů.

Aršavin nakonec za Rusko odehrál ve Walesu devadesát minut a podílel se na výhře hostů 3:1.