Arsenal i s Rosickým v sestavě porazil jedním gólem Fulham

20. 4. 2013 18:10
Český záložník Tomáš Rosický se po zranění stehenního svalu opět vrátil do sestavy Arsenalu a pomohl týmu k vítězství 1:0 na Fulhamem.
Per Mertesacker se raduje z gólu
Per Mertesacker se raduje z gólu | Foto: Reuters

Londýn - Po zranění stehenního svalu se vrátil do řad londýnského Arsenalu český záložník Tomáš Rosický a pomohl v 34. kole anglické Premier League týmu k vítězství na hřišti Fulhamu 1:0.

Stejným výsledkem skončilo utkání Sunderlandu s Evertonem, v něm ale prohrál liverpoolský favorit.

Rosický se kvůli problémům se zadním stehenním svalem dostal do základní sestavy "Kanonýrů" poprvé od utkání s West Bromwichem (2:1), které před 14 dny rozhodl dvěma góly. Jeho tým hrál na hřišti Fulhamu už od 12. minuty v početní výhodě, poté co byl za ostrý skluz na kotník Mikela Artety vyloučen Steve Sidwell.

Do vedení však šel až těsně před přestávkou po spolupráci stoperů - nahrávku Laurenta Koscielného po přímém kopu poslal do sítě Per Mertesacker. Rosického v 71. minutě nahradil Lukas Podolski a jeho tým nakonec udržel vedení, i když Sidwella napodobil minutu před koncem útočník Olivier Giroud a také dostal rovnou červenou kartu.

Evertonu se vzdálila Evropská liga

V boji o postup do Evropské ligy ztratil Everton, který prohrál 0:1 se Sunderlandem. Soupeř naopak pod impulzivním koučem Paolem Di Caniem vyhrál podruhé za sebou, navíc opět s nulou, a vzdálil se sestupové 18. příčce na šest bodů.

Naopak pádu z nejvyšší soutěže se hodně přiblížil poslední Reading i předposlední QPR. Reading potvrdil pozici nejhoršího týmu z hřišť soupeřů a prohrál v Norwichi, o jehož výhře 2:1 rozhodl slepenými góly během jediné minuty Elliott Bennett.

Queens Park, pro změnu nejhorší tým podle domácích výsledků, prohrál na svém stadionu 0:2 se Stoke.

Hosté, kterým se z předchozích čtrnácti ligových zápasů podařilo vyhrát jen jediný, se dostali do vedení ve 42. minutě díky brance Petera Crouche a jejich triumf pojistil z penalty v 77. minutě Jonathan Walters.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Fulham - Arsenal 0:1 (43. Mertesacker), Norwich - Reading 2:1 (50. a 51. Bennett - 72. McCleary), QPR - Stoke 0:2 (42. Crouch, 77. Walters z pen.), Sunderland - Everton 1:0 (45. Sességnon), Swansea - Southampton 0:0, West Bromwich - Newcastle 1:1 (64. Jones - 9. Gouffran), West Ham United - Wigan 2:0 (21. Jarvis, 80. Nolan).

1. Manchester United 33 26 3 4 75:35 81
2. Manchester City 32 20 8 4 58:27 68
3. Arsenal 34 18 9 7 65:35 63
4. Chelsea 32 18 7 7 64:33 61
5. Tottenham 32 17 7 8 55:40 58
6. Everton 34 14 14 6 51:38 56
7. Liverpool 33 13 11 9 59:40 50
8. West Bromwich 33 13 6 14 43:44 45