Arsenal fatálně selhal, Monako nakročilo do čtvrtfinále

Šok v Londýně: Wenger má hlavu v dlaních, princ Albert slaví
Skóre prvního utkání osmifinále otevřel dalekonosnou střelou středopolař Kongogbia.
Dimitar Berbatov, útočník Monaka, v souboji se stoperem Arsenalu Perem Mertesackerem.
Právě bulharský útočník byl druhým střelcem zápasu. Prosadil se po brejku, který vznikl chybou Alexise Sáncheze (v pozadí).
Hector Bellerin, David Ospina a Kieran Gibbs po druhém inkasovaném gólu Arsenalu.
25. 2. 2015 22:37
Leverkusen v osmifinále Ligy mistrů na domácím hřišti porazil Atlético Madrid 1:0.

Praha/Londýn - Na pořádný problém si zadělali fotbalisté Arsenalu Londýn. Svěřenci trenéra Arséna Wengera v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů doma fatálně selhali a podlehli podceňovanému Monaku 1:3.

Tomáš Rosický nedostal od manažera důvěru a v dresu zoufalých Kanonýrů odehrál jen závěrečných deset minut.

Ve druhém středečním zápase vyhrál Leverkusen doma nad Atléticem Madrid 1:0.

Gunners postupně zvolnili tempo

Arsenal přitom nezačal vůbec špatně. Už po dvou minutách se do velké šance dostal Welbeck, ale pohotovou ranou minul. Poté ovšem aktivita londýnského celku uvadala a kombinace byla hodně neškodná.

Vzruch v pokutovém území znamenalo jen pár hlavička Girouda, který ovšem netrefil prostor mezi třemi tyčemi ani v jednom případě.

To Monaku přálo štěstí ve 38. minutě, kdy k bombě z dálky natáhl Kondogbia, otřel míč o Mertesackera a Ospina v bráně nestihl reagovat.

Giroud smolařem zápasu

Vedení hostů vydrželo do poločasu. Po přestávce Arsenal na chvíli zvýšil aktivitu. Plynula z toho šance Girouda, který ale opět selhal. To Berbatov na druhé straně nezaváhal, když se spolu s Martialem hnal do přečíslení dvou na jednoho a zakončil chladnokrevně k tyči.

Girouda, který poté zahodil další stoprocentní šanci vystřídal Walcott, který ale také na Subašiče nemohl najít recept. Trenér Wenger poslal v závěru do hry další ofenzivní hráče Oxlade-Chamberlaina a Rosického a teprve pak se domácí dočkali snížení. To se první jmenovaný opřel do míče po odraženém rohu a precizním obstřelem vymetl pavouky hostující brány.

Běželo už ovšem nastavení a Arsenal nabuzený gólem otevřel vrátka pro rychlý brejk Carrasca, který záložník Monaka také sám ranou o tyč proměnil. Domácím tak v odvetě nezbývá než doufat, že dají tři branky a žádnou nedostanou.

Královec viděl výhru Leverkusenu

Duel v Leverkusenu řídil český sudí Pavel Královec a společně s česko-slovenskými asistenty si před zraky šéfa sudích UEFA Pierluigiho Colliny vedl velmi dobře. Hře nechával spád a zvládal i sporné situace ve vápnech.

Především první půle vyšla brankáři Leverkusenu Lenovi, který nejprve sebral gól z hlavy Griezmannovi, když se stihl po závaru rychle přesunout, v nastavení pak skvělým reflexivním zákrokem vyrazil střelu Tiaga, přestože měl zakrytý výhled.

Blízko ke gólu měl i Leverkusen, ale Spahičova střela z dálky skončila jen na spojnici. Ve druhé půli se však domácí v útoku zlepšili a odměnou jim byl gól. Zakončovat mohl po brejku už Bellarabi, ale ještě patičkou našel Calhanoglua a turecký reprezentant tvrdou střelou pod břevno rozhodl o těsné výhře. Španělský celek tak v LM inkasoval po dlouhých 524 minutách.

Atlético se sice dočkalo gólu v podání Torrese po rohovém kopu, ale předtím míč při centru těsně opustil hřiště, a tak Královec branku neuznal. Vzápětí navíc po tvrdém zákroku udělil Tiagovi druhou žlutou kartu a Atlético dohrávalo poslední čtvrthodinu v oslabení. Madridský celek tak dostal červenou kartu poprvé z dosavadních 42 duelů v Lize mistrů

Osmifinále fotbalové Ligy mistrů - první zápasy:

Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Branka:
57. Calhanoglu. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek - Příhoda, M. Paták (všichni ČR). ŽK: Papadopoulos, Wendel, L. Bender, Castro, Kiessling - Tiago, Godín, Gámez, Torres. ČK: 76. Tiago. Diváci: 29.079.

Leverkusen: Leno - Hilbert, Papadopulos, Spahič, Wendell - Reinartz, L. Bender (68. Rolfes) - Bellarabi, Calhanoglu (87. Brandt), Son Hung-min - Drmič (80. Kiessling). Trenér: Schmidt.

Atlético: Moya - Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira (38. Gámez) - Turan (64. Torres), Gabi, Tiago, Saúl (42. Raúl García) - Griezmann, Mandžukič. Trenér: Simeone.

Arsenal - AS Monako 1:3 (0:1)
Branky:
90.+1 Oxlade-Chamberlain - 38. Kondogbia, 53. Berbatov, 90.+4 Carrasco. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.). ŽK: Coquelin, Bellerin, Özil - Echiejile, Moutinho. Diváci: 59.868.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Cazorla (81. Rosický) - Welbeck, Özil, Sanchéz - Giroud (60. Walcott). Trenér: Wenger.

Monaco: Subasic - A. Touré, Wallace, Abdennour, Echiejile - Fabinho, Kondogbia, Moutinho - Dirar (82. Kurzawa), Berbatov (76. Carrasco), Martial (84. Silva). Trenér: Jardim.