Arsenal bez Rosického porazil ve čtvrtfinále poháru United

Arsenal přepsal historii. Po letech vyhrál na Old Trafford
Zatímco před zápasem rozdával asistent Louise van Gaala (vpravo) Ryan Giggs úsměvy...
...A Arséne Wenger působil dost nervózně, po duelu se výrazy obou stran změnily.
Vše začal hostující bek Monreal, který otevřel skóre v 26. minutě.
A ze své branky měl velkou radost.
9. 3. 2015 23:07
Fotbalisté Arsenalu postoupili do semifinále Anglického poháru. Londýnský obhájce trofeje v dnešním čtvrtfinále vyhrál na hřišti Manchesteru United 2:1.

Manchester - Fotbalisté Arsenalu postoupili do semifinále Anglického poháru. Londýnský obhájce trofeje ve čtvrtfinále vyhrál na hřišti Manchesteru United 2:1. Reprezentační kapitán Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce "Kanonýrů".

Arsenal, který před dneškem na stadionu Old Trafford naposledy vyhrál v září 2006, poslal v 26. minutě do vedení bek Nacho Monreal. Hned za tři minuty ale vyrovnal hlavou kapitán Wayne Rooney. Po hodině hry vrátil Arsenalu náskok bývalý útočník United Danny Welbeck, který potrestal špatnou zpětnou přihrávku Antonia Valencii.

Šance "Rudých ďáblů" na vyrovnání v 77. minutě výrazně snížil Ángel Di María, když dostal během minuty dvě žluté karty a musel předčasně ze hřiště. Argentinský záložník byl nejprve napomínán za simulování a vzápětí kvůli zatahání rozhodčího za dres.

Arsenal zdolal United poprvé od května 2011 a v semifinále si zahraje proti lepšímu z dvojice Bradford - Reading. Manchesterský klub má naopak téměř jistotu, že znovu zakončí sezonu bez jediné trofeje.